Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprintera 519 CDI - Złącze OBD

16 Lut 2020 10:21 249 9
 • Poziom 2  
  Witam potrzebuje schemat z opisem kabli lub zdjęcie jak są ułożone kable złącza OBD Mercedes Sprintera 519 CDI - Złącze OBD
 • Poziom 2  
  2011r pojemność 3.0l 140kw
 • Spec od Mercedesów
  Obawiam się, że masz tam kolego coś innego urżnięte. Przejrzałem schematy dla modelu 906 z tych lat (Ameryka i Europa) i we wszystkich powtarzają się kolory:
  2 X brązowy
  czerwony
  biało zielony
  czarno-różowy
  fioletowo-biały
  fioletowy
  Dwa ostatnie to CAN diagnostyczny.
 • Poziom 2  
  Właśnie są tylko te kable a kostki OBD nie ma
 • Spec od Mercedesów
  Jutro przejrzę w naturze do czego te kable służą. Jak nie zapomnę... :)
 • Spec od Mercedesów
  No więc poddałem sekcji przykładowy egzemplarz (furgon, w wersji angielskiej - ale chyba nie ma specjalnie różnicy, bo skrzynka jest po lewej stronie) no i nie ma tam wiązki w koszulce igielitowej z trzypinową wtyczką w pobliżu. Nie jest to czasem jakiś bus? Albo auto było rozbierane do naprawy blacharskiej i (jak to w życiu) któraś wiązka poleciała przy składaniu nie w to miejsce co trzeba ;)
  Jeżeli chodzi o wiązkę do gniazda OBD to jest ona pozawijana w płóciennej izolacji i (poruszając się wzdłuż niej w górę) wchodzi w dziurę która prowadzi do przednich lewych drzwi. Poszukaj sobie :)
 • Poziom 2  
  Jest to auto strażackie i nie mogę właśnie jej namierzyć nigdzie jutro będę próbował dalej ale póki co dzięki za podpowiedź.
 • Poziom 20  
  Jeżeli jest to pojazd specjalny to gniazdo OBD może być przeniesione w inne miejsce. Miałem kiedyś przyjemność z G-klasą wojskową przystosowaną do standardu NATO i gniazdo ODB było pod maską w hermetycznej skrzynce razem ze sterownikami, oraz Sprinterem służb leśnych i gniazdo było w schowku, ale podłączone za pomocą przedłużki.
 • Spec od Mercedesów
  andexp napisał:
  Jeżeli jest to pojazd specjalny to gniazdo OBD może być przeniesione w inne miejsce

  Jest to niegłupi pomysł, ale z tego co widzę dostęp do oryginalnie umieszczonego gniazda w tym przypadku nie jest w niczym ograniczony co mogło by uzasadniać jego przeniesienie w inne miejsce. Bardzo często spotykam aktualnie autobusy budowane na podwoziach Sprintera i Vario gdzie całkowita przebudowa przedniej części kabiny uniemożliwia korzystanie z gniazda umieszczonego w miejscu oryginalnym. Ale warto by sprawdzić.
  Jeżeli natomiast chodzi o kolory obciętych kabli ze zdjęcia to niejasno przypomina mi to wiązkę do tylnych lamp. Może lampy oryginalne zostały zastąpione innymi i zmieniono sposób ich wysterowania. Ale to takie niezobowiązujące domysły.