Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprintera 519 CDI - Złącze OBD

16 Lut 2020 10:21 249 9
  • Poziom 2  
    Witam potrzebuje schemat z opisem kabli lub zdjęcie jak są ułożone kable złącza OBD Mercedes Sprintera 519 CDI - Złącze OBD
  • Poziom 2  
    2011r pojemność 3.0l 140kw
  • Spec od Mercedesów
    Obawiam się, że masz tam kolego coś innego urżnięte. Przejrzałem schematy dla modelu 906 z tych lat (Ameryka i Europa) i we wszystkich powtarzają się kolory:
    2 X brązowy
    czerwony
    biało zielony
    czarno-różowy
    fioletowo-biały
    fioletowy
    Dwa ostatnie to CAN diagnostyczny.
  • Poziom 2  
    Właśnie są tylko te kable a kostki OBD nie ma
  • Spec od Mercedesów
    Jutro przejrzę w naturze do czego te kable służą. Jak nie zapomnę... :)
  • Spec od Mercedesów
    No więc poddałem sekcji przykładowy egzemplarz (furgon, w wersji angielskiej - ale chyba nie ma specjalnie różnicy, bo skrzynka jest po lewej stronie) no i nie ma tam wiązki w koszulce igielitowej z trzypinową wtyczką w pobliżu. Nie jest to czasem jakiś bus? Albo auto było rozbierane do naprawy blacharskiej i (jak to w życiu) któraś wiązka poleciała przy składaniu nie w to miejsce co trzeba ;)
    Jeżeli chodzi o wiązkę do gniazda OBD to jest ona pozawijana w płóciennej izolacji i (poruszając się wzdłuż niej w górę) wchodzi w dziurę która prowadzi do przednich lewych drzwi. Poszukaj sobie :)
  • Poziom 2  
    Jest to auto strażackie i nie mogę właśnie jej namierzyć nigdzie jutro będę próbował dalej ale póki co dzięki za podpowiedź.
  • Poziom 20  
    Jeżeli jest to pojazd specjalny to gniazdo OBD może być przeniesione w inne miejsce. Miałem kiedyś przyjemność z G-klasą wojskową przystosowaną do standardu NATO i gniazdo ODB było pod maską w hermetycznej skrzynce razem ze sterownikami, oraz Sprinterem służb leśnych i gniazdo było w schowku, ale podłączone za pomocą przedłużki.
  • Spec od Mercedesów
    andexp napisał:
    Jeżeli jest to pojazd specjalny to gniazdo OBD może być przeniesione w inne miejsce

Jest to niegłupi pomysł, ale z tego co widzę dostęp do oryginalnie umieszczonego gniazda w tym przypadku nie jest w niczym ograniczony co mogło by uzasadniać jego przeniesienie w inne miejsce. Bardzo często spotykam aktualnie autobusy budowane na podwoziach Sprintera i Vario gdzie całkowita przebudowa przedniej części kabiny uniemożliwia korzystanie z gniazda umieszczonego w miejscu oryginalnym. Ale warto by sprawdzić.
    Jeżeli natomiast chodzi o kolory obciętych kabli ze zdjęcia to niejasno przypomina mi to wiązkę do tylnych lamp. Może lampy oryginalne zostały zastąpione innymi i zmieniono sposób ich wysterowania. Ale to takie niezobowiązujące domysły.