Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Miwi 1132/620 - wymiana unifonu na inny

16 Lut 2020 11:21 282 13
 • Poziom 9  
  Przeczytałem poradnik, ale nie znalazłem informacji nt systemów, w jakich pracują domofony cyfrowe. Mamy małe dziecko, dlatego chciałbym wymienić unifon na taki, w którym jest regulacja natężenia głośności wywołania (wiem, że do starego można doinstalować regulator) i jednocześnie będzie on bezsłuchawkowy i estetyczny. Na co zwrócić uwagę przy doborze zamiennika? Chciałbym zamontować unifon w stylu Came PECBI - najlepiej podtynkowo, ale na natynkowy też się nie pogniewam - proszę o pomoc w doborze urządzenia. Dziękuję.

  PS. Czy do istniejącego systemu można przy furcie i przy drzwiach klatki doinstalować czytniki pastylek, kart rfid albo najlepiej taki czytnik, żeby działał zbliżeniowo ze smartfonami?
 • Poziom 9  
  Miwi 1132/620 - wymiana unifonu na inny
  Są dwie takie same z wyglądu kasety - jedna przy furtce, a druga przy drzwiach wejściowych.
 • Specjalista Domofony
  I twierdziśz, że masz w mieszkaniu unifon 1132/620 - pytam, bo patrząc na kasetę, to ten unifon nie pasuje do niej, inny system?

  Co do czytnika, to jak najbardziej można go dodać do kaset, ale wymaga to dołożenia 4 modułu (obecnie są 3)
  oraz zasilenia go.

  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Tak, rozebrałem domofon i taka w środku znajduje się płytka. Czy w kwestii współpracy tego systemu z innymi unifonami będzie jakiś problem? Możliwość rozszerzenia funkcjonalności to dobra wiadomość. Skoro czytnik zajmuje cały moduł, rozumiem, że nie da się go doinstalować do istniejącej kasety, tylko trzeba dołożyć osobną?
 • Specjalista Domofony
  -apoc- napisał:
  Tak, rozebrałem domofon i taka w środku znajduje się płytka. Czy w kwestii współpracy tego systemu z innymi unifonami będzie jakiś problem?


  Tak, bo w takim razie system kaset i zasilaczy, to Urmet 2Voice, a odbiorniki to system Matibus SE, zatem ze względów oszczędnościowych ktoś zastosował interfejs 2Voice/Matibus SE (1052/1083). Pokochaj Twój unifon, bo w zasadzie nie ma tu żadnego innego zamiennika z regulacją głośności dzwonka. Regulator (1132/63) oczywiście musisz sam dołożyć.

  -apoc- napisał:

  Możliwość rozszerzenia funkcjonalności to dobra wiadomość. Skoro czytnik zajmuje cały moduł, rozumiem, że nie da się go doinstalować do istniejącej kasety, tylko trzeba dołożyć osobną?


  W 3 modułach nie ma miejsca na dołożenie RFID-a, więc albo dokładamy 4 moduł, albo dajemy zupełnie inny.

  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Specjalista Domofony
  ROWE napisał:
  Wydaje się, jeśli tu pracuje 1132/620 kompatybilny z systemami cyfrowymi Matibus SE i Basic, to powinien zastąpić Urmet Signo 1140/622, z 3-pozycyjną dźwignią regulacji głośności sygnału wywołania.


  To prawda Signo 1140/622 też tu będzie działał, ale daleko mu do oczekiwań pytającego o Came PECBI, czyli bezsłuchawkowość, podynkowość itp.
  Takie oczekiwania spełnimy gdy poprosimy instalatora o przełączenie linii na 2Voice. Wtedy możemy zastosować np. 1183/7 Miro lub w ogóle przejść na monitor z flagowym 1719/1 VMODO.

  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Ircys napisał:
  Takie oczekiwania spełnimy gdy poprosimy instalatora o przełączenie linii na 2Voice


  Czy to oznacza konieczność wymiany urządzeń we wszystkich mieszkaniach oraz kaset zewnętrznych?
 • Pomocny post
  Poziom 40  
  -apoc- napisał:
  Mamy małe dziecko, dlatego chciałbym wymienić unifon na taki, w którym jest regulacja natężenia głośności wywołania (wiem, że do starego można doinstalować regulator)
  Alevto nie będzie płynna regulacja.
  Tu będzie działał też słuchawkowy Proel PC512.
 • Pomocny post
  Specjalista Domofony
  -apoc- napisał:

  Czy to oznacza konieczność wymiany urządzeń we wszystkich mieszkaniach oraz kaset zewnętrznych?


  Nie

  Dodano po 5 [minuty]:

  CYRUS2 napisał:

  Tu będzie działał też słuchawkowy Proel PC512.


  Z Proelem przewiduję kłopoty już na etapie programowania, a później w użytkowaniu np. przy otwieraniu drzwi. Trzeba przecież pamiętać, że Matibus SE działa (też) na niższym napięciu.

  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Ircys napisał:
  Nie


  Rozumiem, że najrozsądniej będzie się w tej sytuacji skontaktować z firmą, która montowała system i porozmawiać o tym, co można, a czego nie da się zrobić? Dla mnie to o czym piszecie jest niestety niezrozumiałe.
 • Pomocny post
  Specjalista Domofony
  -apoc- napisał:

  Rozumiem, że najrozsądniej będzie się w tej sytuacji skontaktować z firmą, która montowała system i porozmawiać o tym, co można, a czego nie da się zrobić? .


  Tak

  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Dziękuję za wyjaśnienia.