Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AGD do nowej kuchni proszę o opinie

LACKY 16 Feb 2020 12:31 4719 34
Bosch
    LACKY
    Level 12  
    Cześć.
    Zbliża się dużymi krokami remont kuchni i poza lodówką chcę kupić nowe sprzęty mój wybór padł na :
    1. Zmywarka Whirlpool WFC 3C26 X A++
    2. PŁYTA GAZOWA AKR 361 IX
    3. Piekarnik Parowy Whirpool AMW583ix 2w1 TERMOOBIEG
    4. Okap kuchenny teleskopowy Berdsen BT-229 INOX z filtrem węglowym

Meble będę kupował w Ikei

Proszę o opinie cz to dobry wybór ?
  • Bosch
    User removed account
    Level 1  
    LACKY
    Level 12  
    Tylko że piekarnik w Ikei ponad 2 tysie :) ten z mniejszych a my w domu z piekarnika nie korzystamy jakoś intensywnie
  • Bosch
    User removed account
    Level 1  
    LACKY
    Level 12  
    Whirpool AMW583ix na popularnym portalu nówki są poniżej tysiaka z gwarancją.
    Ze zmywarką faktycznie może się skuszę, natomiast w zmywarce chciałbym aby był wyświetlacz który informuje o pozostały czasie zmywania, choć rzeczywiście może zrezygnuję z tego rozwiązania na Ikeowską.
    User removed account
    Level 1  
    LACKY
    Level 12  
    Miałem zmywarkę z wyświetlaczem i teraz mam bez więc wiem co piszę :)
    A rzeczywiście racja wezmę z ikei zmywarkę Logan
    A co do piekarnika dostępna ilość szt. ponad 80 szt. i opis nowy więc nie mam powodu nie wierzyć.
    User removed account
    Level 1  
    CodeBoy
    Level 28  
    Teraz Whirpool daje 5 letnia gwarancję na sprzęt :) Ja bym sprzętu z IKEA nie kupił. ale to dlatego że widzę jak przez lata ta firma schodzi na psy, szczególnie z meblami z papieru.
    A skoro tak oszczędzają na swoim asortymencie, to nie chce myśleć co jest w "ich" AGD. Do tej pory miałem wolno stojącego Boscha, ale że robię wszystko prócz lodówki w zabudowie to wybrałem Whirepoola, ze względu właśnie na 5 lat gwarancji.
    User removed account
    Level 1  
    LACKY
    Level 12  
    Na stronie wirlpool jest info o 2 letniej gwarancji.
    CodeBoy
    Level 28  
    LACKY wrote:
    Na stronie wirlpool jest info o 2 letniej gwarancji.

Bo po zakupie, trzeba produkt zarejestrować na stronie i dostajesz dodatkowe 3 lata :)
    teraz dodatkowo oddają jeszcze do 1000zł za zakupy, ale pod warunkiem że kupisz sprzęt do zabudowy.
    są 3 przedziały powyzej 4000 zł (400zł), powyżej 7500 zł (750zł ) i powżej 10000 zł , masz 1000 zł
    tutaj jest jeden warunek, trzeba kupić sprzęt w Markecie AGD, gdzie modele, które wchodzą w promocję są droższe o 200 - 300zł, niż normalnie :)
    https://gwarancja.whirlpool-promocja.pl/files/regulamin.pdf
    jerry1960
    Level 35  
    Nie kupuj Whirpool , Polar są ogromne problemy z wyegzekwowaniem naprawy gwarancyjnej. Ja uzyskałem naprawę gwarancyjna dopiero po skierowaniu sprawy do Sadu Konsumenckiego. Nie tylko ja miąłem takie problemy.
    CodeBoy
    Level 28  
    jerry1960 wrote:
    Nie kupuj Whirpool , Polar są ogromne problemy z wyegzekwowaniem naprawy gwarancyjnej. Ja uzyskałem naprawę gwarancyjna dopiero po skierowaniu sprawy do Sadu Konsumenckiego. Nie tylko ja miąłem takie problemy.

U mnie trochę za późno bo już stoi na magazynie, zobaczymy co ma być to będzie. Obecnie każdy producent leci w ....
    Takie czasy.
    jerry1960
    Level 35  
    Takie czasy , dlatego jest to Forum ,aby między innymi ostrzegać przed takimi producentami.
    CodeBoy
    Level 28  
    jerry1960 wrote:
    Takie czasy , dlatego jest to Forum ,aby między innymi ostrzegać przed takimi producentami.

A jak już tak rozmawiamy, to mam 2 pytania. W jednym sklepie bardzo mnie namawiali na sprzęt Hoovera, t=warte to coś ?, kiedyś miałem odkurzacz to zaraz po gwarancji pękła mu rura, do odkurzania i jakoś nie mam zaufania do tej firmy, ale innego AGD nie znam ich.

a drugie pytanie Liebherr, znalazlem chlodziarke za 2500zł czyli tyle co Whirepool, zawsze ta firma kojarzyła mi się z dużo wyższą ceną ? Aż tak obniżyli ceny ?
    LACKY
    Level 12  
    jerry1960 wrote:

Możesz napisać coś więcej o tej sytuacji kiedy to było ?
    LACKY
    Level 12  
    Interesuje mnie kiedy się boksowałeś z Whirlpoolem i o co poszło ?
    CodeBoy
    Level 28  
    No własnie pralka :) Pralki Whirpoola się nie kupuje nigdy :) O pralkach tej firmy to można książki pisać. A podejście, jak większość firm na rynku, takie czasy, kup Pan nowe i nie zawracaj głowy.
    Tak jak ktoś tam napisał w tamtym wątku tylko Miele, ale to kosztuje 5x tyle co Whirpool, pytanie czy jest sens ekonomiczny ?
    LACKY
    Level 12  
    CodeBoy wrote:
    jerry1960 wrote:

A jak już tak rozmawiamy, to mam 2 pytania. W jednym sklepie bardzo mnie namawiali na sprzęt Hoovera, t=warte to coś ?, kiedyś miałem odkurzacz to zaraz po gwarancji pękła mu rura, do odkurzania i jakoś nie mam zaufania do tej firmy, ale innego AGD nie znam ich.

a drugie pytanie Liebherr, znalazlem chlodziarke za 2500zł czyli tyle co Whirepool, zawsze ta firma kojarzyła mi się z dużo wyższą ceną ? Aż tak obniżyli ceny ?

Z liebherrem zależy jak trafisz, ale ogólnie sprzęt jest godny polecenia. Tylko w razie gwarancji to nie jest Liebherr Ruda śląska, ale trzeba szukać.
    palmus
    Level 33  
    Meble do kuchni z Ikei to nieporozumienie. Tam jest woda, temperatura i niezwykle częste otwieranie szuflad.Bywa, że ciężkich. Meble z papierową okleiną, wewnętrzny paździerz o strukturze ubitej słomy.Wszelkie prowadnice szuflad i zawiasy w kuchni muszą być b.dobrej jakości. Mam jakieś blumy i znoszą b. dużo.Nie wiem co Ikea tam pakuje.Ostrzegam...
    LACKY
    Level 12  
    palmus wrote:
    Meble do kuchni z Ikei to nieporozumienie. Tam jest woda, temperatura i niezwykle częste otwieranie szuflad.Bywa, że ciężkich. Meble z papierową okleiną, wewnętrzny paździerz o strukturze ubitej słomy.Wszelkie prowadnice szuflad i zawiasy w kuchni muszą być b.dobrej jakości. Mam jakieś blumy i znoszą b. dużo.Nie wiem co Ikea tam pakuje.Ostrzegam...

Ikea daje 20 lat gwarancji, a do tego dwu krotnie niższą cenę od mebli robionych na zamówienie. "Jakieś blumy" w moim przypadku w kuchni były wyliczane blum w 2 wersjach które różniły się 1000 zł na trzech szufladach :).
    Na zamówienie kuchnia 2 miesiące czekania, Ikea od ręki.

Naprawdę nie widzę uzasadnienia że mam dopłacać 2x więcej za kucnie na zamówienie jak ta z Ikea jest wystarczająca.
    Mam kilku znajomych z takimi kuchniami użytkują je już lata i jakoś nie narzekają.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że tyle opinii co użytkowników.
    Na pewno sprzętu AGD z ikei nie wezmę bo już o tym poczytałem :)
    palmus
    Level 33  
    Jasne.
    Zwykle jest jednak tak, że twoja partnerka życiowa nie dopuści do tego,żebyś miał meble przez 20 lat.Nowe trendy itd.Mozna ew zrobić lifting i wymienić fronty.O ile jeszcze będą produkowane.
    Dokładnie sugeruję przeczytać warunki gwarancji- jest taka jak w motoryzacji: na elementy, które prawdopodobnie nigdy się nie uszkodzą.
    Taniej? Owszem. Ale o taniości już napisano tomy.
    Ja nigdy w Ikei mebli nie kupię.Ich jakość polega na zamontowaniu i nie dotykaniu.
    Życzę powodzenia.Szczerze i bez ironii.
    LACKY
    Level 12  
    palmus wrote:
    Jasne.
    Zwykle jest jednak tak, że twoja partnerka życiowa nie dopuści do tego,żebyś miał meble przez 20 lat.Nowe trendy itd.Mozna ew zrobić lifting i wymienić fronty.O ile jeszcze będą produkowane.
    Dokładnie sugeruję przeczytać warunki gwarancji- jest taka jak w motoryzacji: na elementy, które prawdopodobnie nigdy się nie uszkodzą.
    Ja nigdy w Ikei mebli nie kupię.Ich jakość polega na zamontowaniu i nie dotykaniu.

Czy kiedykolwiek miałeś meble z ikei w kuchni?
    CodeBoy
    Level 28  
    LACKY wrote:
    palmus wrote:
    Jasne.

Czy kiedykolwiek miałeś meble z ikei w kuchni?

Powiem tak, nie mam mebli kuchennych z IKEA, byłem blisko, ale kupiłęm na zamówienie z kilku powodów, po pierwsze podobna cena, nawet na Blumie wyszło taniej niż IKEA z Blumem. 2 jeden punkt kontaktu, nie wiem czy wiesz Ale IKEA nie odpowiada z montaż mebli (montezy, nie sa pracownikami IKEA), no chyba że będziesz go robił sam to ok :) Mam bardzo dużo mebli z IKEA kupowane od ponad 10 lat, Besta, PAX, etc i widać z roku na rok, jak jakość mebli leci na pysk, kiedyś BESTA ważyła jeden regał ok 50kg, w tej chwili sam go wnioslem, mimo braku prawej nogi (proteza) na rachunku 13kg dokładnie tak sam mebel, wymiary okleina etc. To się nie bierze z powietrza. Więc ja się też z IKEA już wyleczyłem. Pomijam że te łączniki do szaf co zawsze były metalowe, teraz dają z marnego plastiku i na 8 sztuk, 2 mi się rozpadły i musiałem wieczorem jechać do marketu budowlanego po komplet 8 nowych, bo ie da się kupić pojedynczo.
    LACKY
    Level 12  
    palmus wrote:

Powiem tak, nie mam mebli kuchennych z IKEA, .

To mi wystarczy.
    palmus
    Level 33  
    Ej, kolego LACKY
    To nie moje stwierdzenie.
    Miałem kuchenne, teraz są w piwnicy.Głównie blaty z nich.Te które były jako takie, nie przeżyły przenosin.
    Po latach namówiono mnie na regałki książkowe.
    To już całkowita katastrofa.Zrobiłem z tyłu każdego z nich krzyżulce bo się chybotały przy najmniejszym dotyku. Kilka kropel wody zanim wyschnie zdąży podnieść do góry tę naskórkową okleinę.Zero kwiatków na nich.
    Ale zgadzam się z CodeBoy.
    LACKY
    Level 12  
    palmus wrote:
    Ej, kolego LACKY
    To nie moje stwierdzenie.
    Miałem kuchenne, teraz są w piwnicy.Głównie blaty z nich.Te które były jako takie, nie przeżyły przenosin.
    Po latach namówiono mnie na regałki książkowe.
    To już całkowita katastrofa.Zrobiłem z tyłu każdego z nich krzyżulce bo się chybotały przy najmniejszym dotyku. Kilka kropel wody zanim wyschnie zdąży podnieść do góry tę naskórkową okleinę.Zero kwiatków na nich.
    Ale zgadzam się z CodeBoy.

Rzeczywiście nie Twoje @palmus stwierdzenie przepraszam :), źle obrobiłem odpowiedź.

No OK, jak już pisałem każdy ma swoją opinię. Nie będę się rozpisywał o kuchniach tych które są po znajomych i rodzinie :) i ile to już lat stoją. Generalnie głównie o sprzęt pytałem. Kuchnia Ikei mi odpowiada a za "to samo" na zamówienie jak w pysk strzelił 2x wyższa cena.
    CodeBoy
    Level 28  
    LACKY wrote:

No OK, jak już pisałem każdy ma swoją opinię. Nie będę się rozpisywał o kuchniach tych które są po znajomych i rodzinie :) i ile to już lat stoją. Generalnie głównie o sprzęt pytałem. Kuchnia Ikei mi odpowiada a za "to samo" na zamówienie jak w pysk strzelił 2x wyższa cena.

60% moich znajomych ma meble IKEA, tylko ma ten stary standard, nie te nowo MODUSy. Co do ceny 2x wyższej to nie wiem jak to porównujesz, bo jak ja porównywałem jabłka z jabłkami, czyli zrobiłem projekt w IKEA i u Stolarza to cena mimo większej ilości materiału taniej wyszło w stolarza.
    Nie wiem jakie masz doświadczenie w kupowaniu kuchni i ogólnie w IKEA, ale pamiętaj że tam za każdą pierdółkę trzeba dopłacić, np nóżki do szafek 4 sztuki, to nie jest tak że w cenie "szafki z katalogu" masz komplet. Nie, haczyk jest w detalach, taki model biznesowy.

Nie upieram się że masz nie kupować w IKEA, ale zrób sobie nawet na stronie projekt i zobacz cenę :)