Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Napęd bramy przesuwnej KSE 380 (płyta JIE MA03) - nie reaguje na krańcówkę

16 Lut 2020 16:07 198 2
  • Poziom 10  
    Witam,
    W napędzie, jak w temacie, wymieniłem uszkodzony triak BTA 16, po czym brama zaczęła działać prawie-normalnie, a mianowicie:
    - prawidłowo startuje i zatrzymuje się z pilota
    - zatrzymuje się przy krańcówce pełnego otwarcia
    Niestety nie zatrzymuje się na drugiej krańcówce (zamknięcia) - silnik buczy, po czym brama awaryjnie się otwiera (co zapewne było przyczyną spalenia się triaka)
    Sygnał z zamykającej krańcówki na pewno trafia na płytę (zbliżający się magnes krańcówki powoduje zapalenie się diody na płycie sterownika), jednak nie powoduje ten sygnał zatrzymania silnika.
    Sterownik do uratowania, czy do wymiany?

RB
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    raqs napisał:
    Sterownik do uratowania, czy do wymiany?

<ciach> Może jakieś pomiary? Sterownik na stół i sprawdzaj gdzie trafia ten sygnał z tej krańcówki. Może po drodze jakiś element uszkodzony.

Moderowany przez Marek_Skalski:

Proszę o kulturalną dyskusję. Zbędne treści usunąłem, resztę poprawiłem.

• Poziom 10  
    Cóż, jak poradził kol. spinacz, wziąłem cały napęd na stół i sprawdzam.
    Przyczyną usterki był jeden z kontaktronów (w czujniku krańcowym - są dwa - jeden na otwieranie, drugi na zamykanie).
    Kontaktron nie reagował na pole magnesu (właściwie to reagował 1 raz na 10).
    Dla pewności wymieniłem obydwa.
    Napęd hula, aż miło.
    Temat do zamknięcia.