Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Restart Komputera - Restart komputera, podczas grania w metin2

16 Lut 2020 18:08 150 9
  • Poziom 5  
    Witam mam pytanie bo to mój pierwszy komputer stacjonarny nie gotowiec z sklepu, który częściowo składałem z parametrów strony TechLipton bo miał tam wymienione zestawienie komputerów do cen więc ułożyłem.
    Składany był w X-Kom i tutaj mam pytanie, bo nazwa tematu ma mało możliwości napisania to tutaj opiszę dokładny problem...

Więc tak Moja specyfikacja komputera:
    Kości Ram - G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)
    Grafika - Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5
    Chłodznie - SilentiumPC Fera 3 120mm
    Pyta główna - MSI B450-A PRO
    Procek - AMD Ryzen 5 1600X 3.6GHz
    Zasilacz - SilentiumPC Vero M2 600W 80 Plus Bronze
    Obudowa - SilentiumPC Signum SG1 TG
    Dwa Dyski - Toshiba P300 1TB 7200obr. 64MB OEM HDD oraz Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500

Windows 10 Został zainstalowany - ten ala home premium.

Przy wielkiej ilości tytułów działa naprawdę sprawnie, nic nie mam żadnych uwag... ogólnie z tego co zauważyłem restartuje mi się tylko komputer przy grze Metin2 ścinka ekranu i dźwięku do jednego sampla np drrrrrrr, gdzie normalnie od kiedy mam swojego PC raz może mi się system jak do tej pory od XXX miechów temu zrestartował jak momentalnie na raz uruchomiłem inną grę ts3 i nie pamiętam co jeszcze...

I nasuwa się moje pytanie czy to po prostu wina tego Gay Forge żartem piszę orgialnie Gameforge wina czy to coś leży w moich sterownikach czy specyfikacji?
  • Poziom 4  
    Zobacz czy masz aktualne sterowniki do karty graficznej.
    Możesz zobaczyć czy jakiejś podzespoły się szczególnie nie grzeją, może Lipton lub ty zapomnieliście o paście termo albo daliście jakąś badziewną.
    Jak to nie pomoże to spróbuj na innym zasilaczu kompa odpalić.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Pokaż na początek screena z HWiNFO z zakładki "sensors" po 10 minutach stresu =>
    http://www.hwinfo.com/download.php

Piszesz że problem dotyczy głównie gry Metin, więc tutaj bym bardziej podrążył.
  • Poziom 5  
    RADU23 napisał:
    Pokaż na początek screena z HWiNFO z zakładki "sensors" po 10 minutach stresu =>
    http://www.hwinfo.com/download.php

Piszesz że problem dotyczy głównie gry Metin, więc tutaj bym bardziej podrążył.

Czyli rozumiem że miałbym 10 minut włączyć Metina czy dowolną grę na tym programie odnośnie wyciśnięcia mocy z niego?
    Nie.
    Program HWiNFO uruchom i pozostaw w tle włączony.
    Następnie odpal jakąś grę by obciążyć sprzęt na 10 minut. Grę zamknij i uruchom HWiNFO. Wejdź w zakładkę "sensors" i zamieść screena z widocznymi odczytami temp. z czujników.
  • Poziom 5  
    RADU23 napisał:
    Nie.
    Program HWiNFO uruchom i pozostaw w tle włączony.
    Następnie odpal jakąś grę by obciążyć sprzęt na 10 minut. Grę zamknij i uruchom HWiNFO. Wejdź w zakładkę "sensors" i zamieść screena z widocznymi odczytami temp. z czujników.

Nie zrozumiałem tej górnej wypowiedzi, to mam zostawić odpalony program w tym malutkim okienu do przycisku RUN i ustawienia po użytkowaniu 10 minut mam dopiero go odpalić gdy zamknę grę i mam ci dać zdjęcia z zakładki "sensors" wszystkie odczyty od góry do dołu bo trosze przewijania jest.
    xDefQonOnex napisał:
    wszystkie odczyty od góry do dołu bo trosze przewijania jest.

W programie kliknij w strzałki Restart Komputera - Restart komputera, podczas grania w metin2 a będą widoczne wszystkie odczyty temp.
  • Poziom 5  
    Odczyty po ponad 10 minut grania w Wot-a na ultra grafice + mody.
    Obrazki Procesora, płyty głównej oraz karty grarficznej.

Restart Komputera - Restart komputera, podczas grania w metin2 Restart Komputera - Restart komputera, podczas grania w metin2 Restart Komputera - Restart komputera, podczas grania w metin2
  • Poziom 4  
    Temperatury w porządku. Zobacz te sterowniki do grafiki lub do chipsetu czy są aktualne.
  • Poziom 5  
    IXerPL napisał:
    Temperatury w porządku. Zobacz te sterowniki do grafiki lub do chipsetu czy są aktualne.

Sterowniki, zaktualizuje na dniach, bo mam wolnego neta.
    Co do chipsetu prawdopodobnie jest już zaktualizowany do bieżącej wersji.

Co nie zmienia faktu że jednak martwi mnie to że na 6 letnim laptopie z Intel core i3 oraz zintegrowaną grafiką i 4 gb ram... przy grze Metin2 nigdy laptop nie dostawał restartu, a komputer na propsie czyli pod gry ma przy tej grze problemy...