Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm do kampera lub przyczepy

18 Lut 2020 10:38 132 2
 • Poziom 32  
  Która centrala do kampera?

  Cele: Ochrona obwodowa np. kontaktrony drzwi 6-15 punktów.
  Detekcja wejścia - czujki wewnątrz np 4.
  Detekcja gazu, dymu i wody.
  Wykrywanie ruchu w otoczeniu - 3-4 czujki zewnętrzne.

  Na razie idealna będzie Integra 32 z INT-GSM i ABAX2 (jeśli zmieszczę się w 1A). Nie potrzebuję sterowania ale chcę żeby pasowały posiadane manipulatory od Integry którą mam w domu co uprości wymianę lub wykorzystanie sprzętu. Jeśli miało by być sterowanie to np. temperatura poniżej zera załącza podgrzewanie zbiorników wody i rur lub ogrzewanie.
  Uzbrajanie i obsługa przez pilota z silnym szyfrowaniem lub manipulatorem oraz niezależnie komórką. Powiadomienia lub SMS na komórkę.
  Koszt nie ma znaczenia. ;-) Istotne jest niskie zużycie energii systemu <1A w stanie czuwania i pełnym akumulatorze i możliwość pracy tylko z 12V.
  Czy da się wyłączyć lub ignorować awarię braku zasilania 230V?
 • OptexOptex
 • Poziom 27  
  Integra wymaga 230V, żeby się uruchomić. Można ją oszukać sztuczkami poprzez zasymulowanie zasilania sieciowego, ale to będzie partyzantka. Poszukaj centrali zasilanej z 12V.
 • Poziom 32  
  230V będzie okresowo dostępne podczas pracy falownika sinus lub podłączeniu do sieci zewnętrznej. Wolałbym jednak mieć możliwość wyłączenia falownika i uproszczenia systemu jak również zaoszczędzenia 4W.