Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uprawnienia dla intalatorów urządzeń forowoltaicznych

18 Lut 2020 18:12 576 7
  • Poziom 15  
    Witam Moje pytanie dotyczy podłączenia instalacji fotowoltaicznej hybrydowej .
    1. Jakie trzeba posiadać uprawnienia do podłączenia takiej instalacji .
    2. Czy uprawnienia do 1kV wystarczają do podłączenia w/w instalacji .
    3. Jaki jest orientacyjny koszt wykonania przyłącza instalacji do zamontowanych już paneli na dachu łącznie z doprowadzonym okablowaniem DC z wykorzystaniem falownika HUAWEI Sun2000.
    4. Pytanie techniczne czy mogę w jakiś sposób zminimalizować cenę paneli PV pozwalając sobie na brak ograniczeń ze strony powierzchni dachu .
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Do 1KV wystarczą uprawnienia , niech ci dopiszą ewentualnie wytwarzanie energi elektr i już , w samych panelach to za wiele nie poszalejesz bo różnice ot takie sobie i więcej w tym religi niż prawdy a schody zaczynają się z falownikiem bo to kosztowna sprawa .
  • Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Różne rejony wymagają różnych zaświadczeń np. w Energa wymagane jest :
    ważny certyfikat potwierdzający kwalifikacje do instalowania odnawialnych źródeł energii (art. 136 i art. 145 ustawy o odnawialnych lub ważne świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci w zakresie dozoru albo uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Żadne różne rejony bo to jest w ustawie, w całym kraju obowiązuje to samo.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Aby złożyć wniosek do OSD o przyłączenie mikroinstalacji należy mieć uprawnienia G1 E i D lub certyfikat UDT.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Nie trzeba mieć D.
  • Poziom 12  
    Planuje samodzielny montaż paneli pv i wykonanie instalacji. Jakie uprawnienia trzeba mieć aby dostać dofinansowanie z "Mój Prąd" ? Czy wystarczy zrobić SEP G1 + E ?