Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XEROX XC-1044-"migająca" lampa ekspozycyjna w tryb

27 Wrz 2005 17:46 1133 6
  • Poziom 15  
    Witam...

...posiadam od niedawna owe przyjazne urządzenie... jednak mam z nim nie lada problem, którego pomimo wielu prób i doświadczeń nie udało mi się rozwiązać ... otóż przy wykonywaniu kopii w trybie ekspozycji "auto" wychodzi ona z mnóstwem szarych poprzecznych pasków (po lekkim uniesieniu pokrywy widać,ze lampa skanera miga w jakimś dziwnym stroboskopowym tempie) ... Uprzedzę tutaj pytania o ewentualną sprawność skanera - na pewno jest wszystko ok ponieważ z poziomu serwisowego (sprawdzenie lampy, regulowanie ekspozycji) oraz przy manualnym regulowaniu ekspozycji-kopie wychodzą "żyleta" ... :/

...czy miał ktoś kiedyś podobny problem lub czy ma ktoś jakiś pomysł na jego rozwiązanie....? :idea: z góry dziękuję..:)
  • Poziom 26  
    Analogicznie do innych kopiarek można by się pokusić o stwierdzenie że przyczyną mógłby być uszkodzony zasilacz,który przy zwiększonym obciążeniu fiksuje.Ale tak naprawdę nie wiadomo czy te ściemnienia są na pewno spowodowane lampą.Dla przykładu w wielu egzemplażasz SF2216 lampa też dziwnie przygasa,niby mruga,ale kopia ok.Z kolei miałem kiedyś przypadek tak silnych zakłóceń w sieci w pewnej fabryce, że kopiarka ze słabym filtrowaniem w zasilaczy właśnie tak się zachowywała.Upewnić się należy czy to na pewno ta lampa generyje ten objaw.
    Pozdro...
  • Poziom 11  
    zacznijmy od tego ,że XC 1044 to model xc 800 - prawdopodobnie. Ma jedynie dodatkowo podajnik orginałów ? Jeśli tak, miewałem już takie kłopoty. Problem wystepuje tylko w trybie auto bo jest on źle wyregulowany. Może juz nie da się go ustawić poprawnie na tym bębnie, sprawdź stan. No ale trzeba by zacząć od solidnego czyszczenia i regulacji 47 i 46-1 , potem sprawdź na innym bębnie. Pozdrawiam i powodzenia!
  • Poziom 15  
    A znacie może miejsce, w którym można zakupić w rozsądnej cenie bęben + listwę czyszczącą do tego ustrojstwa...?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Wymiana bębna i listwy nie pomoże na migającą lampę.
    Najprawdopodobniej ktoś rozjechał regulacje w trybie auto. Ustawia sie ja odwrotnie niz w pozostałych trybach tzn.: dla lewej skrajnej pozycji mała liczba 0-10 a dla prawej powyżej 70. W tryb serwisowy wchodzi się wciskając sekwencyjnie klawisze C, rodzaj eksp (skrajny lewy klawisz), C, rodzaj eksp. Zgaśnie wyświetlacz, wtedy ustawiasz 46, Start, 01, Start.
    Pozdro horse
  • Poziom 15  
    Nie napisałeś czy wyczyściłeś styki na lampie akspozycyjnej drobnym papierem ściernym i na blaszkach doprowadzających zasilanie do niej (uważam, że to jest najczęstszą przyczyną tego typu problemów). Czujnik naświetlenia też trzeba dokładnie oczyścić. Następnie w trybie serwisowym połóż 5 białych kartek na szybie, wpisz 47 i naciśnij start - kopiarka dokona kalibracji bieli i jeśli ustawi się poniżej 8F to życie lampy ma się ku końcowi a jeśli wogóle się nie ustawi to jest do wymiany.
  • Poziom 15  
    Temat zamykam ... problem rozwiązany ... wystarczyła dokładna korekta ekspozycji i maszyna działa OK :)