Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala SSP jako centrala i repetytor jednoczesnie

18 Lut 2020 18:26 141 2
  • Poziom 10  
    Witam

Mam takie pytanie. W DTRce ani w programie nie zauwazylem tego. Czy mając centralę FP1216c-18 ustawioną programowo jako repetytor dla takiej samej centrali oddalonej można wykorzystać jej kartę pętlową i wrzucić czujki będące w pobliżu tego repetytora. Konkretniej czy jeśli centrala pracuje jako repetytor ma możliwość też pracy jako zwykła centrala.
    Jeśli tak to jak to zrobić bo w programie określa sie: CENTRALA 1, REPETYTOR1 i wlasnie to mnie zastanawia.
    Czy jesli jest repetytorem to czy może działać dodatkowo jako autonomiczna centrala która w tym wypadku bedzie pelnila 2 funkcje.
    Jeśli ktoś powie że tak to mam pytanie o napisanie logiki sterowań...

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Dokladnie nie pamietam, jak to bylo, ale repetytor to repetytor i nie moze miec podlaczonych elementow petlowych.
    Chyba rozwiazaniem bedzie takie ustawienie, w ktorym bedzie to pracowalo jako dwie centrale sieciowe i wtedy kazda z nich moze miec swoje linie detekcyjne, a zarazem jej stan bedzie obrazowany na drugiej z nich, czyli klasyczna siec z dwoma rownorzednymi centralami.
  • Poziom 10  
    Witam

No własnie takie rozwiązanie rozważam. Chyba będzie najprościej i najtaniej. Dzięki za odpowiedź.