Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 49pfh5501/88 - Cofnięcie aktualizacji telewizor philips android philips.

johny567 18 Feb 2020 18:38 7062 21
    johny567
    Level 7  
    Witam wszystkich. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość cofnięcia aktualizacji androida w telewizorze philips 49pfh5501/88, jesli posiadam starsza wersje systemu na USB.

Aktualizacja która się zainstalowała jest wadliwa. A dobra wersje tyle że poprzednia sciaglem ze strony producenta.

Z góry dziękuję za pomoc.
    johny567
    Level 7  
    Aktualizacja jest wadliwa bo już rok temu się zainstalowała i telewizor nie wyszukiwal kanałów do tego bardzo wolno działa. Tyle że wtedy telewizor był na gwarancji i przyjechał gość z serwisu powiedzial że dostał informacje od producenta że jest wycofana bo jest coś nie tak.Pech chciał że w czasie kiedy telewizor się aktualizowal był podłączony pendrive i aktualizacja się na nim też zainstalowała. Teraz ojciec podłączył go i zainstalowała się spowrotem ta wadliwa .

Dodano po 7 [minuty]:

jeloi wrote:
    Wypróbuj to czasami pomaga. Przesuń joystick w górę i włącz 220 V.

https://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?scy=RO&slg=EN&ctn=49PFH5501/88

Pod tym linkiem wyświetla się strona philipsa z instrukcjami i aktulizacja co mam tam zobaczyć? jest jeszcze infirmacja na środku że wybrany produkt nie jest obsługiwany w danym kraju
    johny567
    Level 7  
    Wiec nie wiem jak to sie stalo ale była na tym pendrivie na pewno.
    Wersja : 000.016.056.003
    jeloi
    Level 31  
    Oprogramowanie można pobrać bez względu na to, gdzie jesteś Philips 49pfh5501/88 - Cofnięcie aktualizacji telewizor philips android philips.
    johny567
    Level 7  
    jeloi wrote:
    Oprogramowanie można pobrać bez względu na to, gdzie jesteś Philips 49pfh5501/88 - Cofnięcie aktualizacji telewizor philips android philips.

Mam to oprogramowanie na pendrive ale nie mogę go zainstalować bo pisze mi że jest to starsza wersja.
    jeloi
    Level 31  
    Jak kontynuować wprowadzanie oprogramowania?

Преместете джойстика нагоре и включете 220 V.
    johny567
    Level 7  
    Ok sprubuje jak będę w domu i dam znać czy pomogło.
    Adam4321
    Level 18  
    Najnowsze oprogramowanie do tego modelu TV to 000.016.102.024, tutaj masz linka:
    https://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?scy=DK&slg=EN&ctn=32PFS5501/12

Tylko... jeżeli aktualizacja przez Internet nie informuje o dostępie nowszej wersji, to może rzeczywiście jest to wycofana aktualizacja.
    Podaj jeszcze nr seryjny TV, powinien być na pierwszej stornie po wpisaniu kodu 123654.
    johny567
    Level 7  
    Nr seryjny FZ1A1618013870

Wersja oprogramowania Z tej niebieskiej tabelki bo wcześniej nie byłem przed telewizorem : QM164.0.16.56.3
    Adam4321
    Level 18  
    To oprogramowanie, które wskazałem zostało opublikowane 04.10.2018r, sprawdź kiedy był serwis u twojego TV. Jeżeli przed tą data to znaczy, że nowsza wersja mogła rozwiązać błędy z poprzedniego wydania. Do poprzedniej wersji Androida bez dedykowanego oprogramowania *.pkg nie wrócisz.
    Oprogramowanie można byłoby cofnąć jeszcze w trybie recovery, właśnie trzymając joystic do góry i podłączając zasialanie ale zdaje się, że ta furtka została zablokowana i to nie zadziała, nie aktywujesz trybu recovery.
    johny567
    Level 7  
    Tryb recovery faktycznie się nie włącza.Sciaglem to oprogramowanie i wtedy włącza mi się recovery i mam informacje że to oprogramowanie nie dotyczy mojego telewizora i instalacja przerwana po wciśnięciu reboot system now wraca mi spowrotem do tej wadliwej wersji oprogramowania .
    Philips 49pfh5501/88 - Cofnięcie aktualizacji telewizor philips android philips.

Wersja jaka jest dostępna dla tego telewizora na stronie producenta to 000.001.015.243 ,tak jak pisałem wcześniej mam ja na pendrive już i teraz pytanie czy będąc w trybie recovery jestem je wstnie zainstalować?
    johny567
    Level 7  
    Aktualizacja sie wgrala ,zoptymalizowala . I po tym wszystkim wyskakuje mi pełno błędów których nie mogę skasować przesyłam zdjęcie.

Adam4321
    Level 18  
    Przy cofnięciu oprogramowania niestety tak może się zdarzyć, spróbuj wykonać reset poprzez ,zainstaluj ponownie telewizor'. Po drodze niczego nie instaluj, nie podłączaj do sieci/internetu, na koniec jak dojdziesz do końca odłącz tv od zasilania. Po po ponownym podłączeniu zasilania wykonaj ponownie taki sam reset, tylko już skonfiguruj tv jak potrzebujesz.
    Ewentualnie na koniec jeszcze poszukaj w serwisówce jak wykonać reset fabryczny, tzw. 'Virgine mode'
    johny567
    Level 7  
    Problem w tym że nie mogę do ustawień wejść wogole bo te błędy nie chcą się skasować. Próbowałem wejść w tryb serwisowy też nie mogę.
    johny567
    Level 7  
    Próbowałem włączyć cokolwiek i nawet jak się uda to nie mogę przesunąć ani w dol ani w górę ani na boki bo komunikaty o błędach niechca się wylaczyc. To teraz pytanie jak włączyć tryb serwisowy?? Bo z tego co czytam to nie jest takie proste