Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi MI4c - Xiaomi MI4c spuchnięta bateria

19 Lut 2020 11:40 171 2
  • Poziom 21  
    Witam
    W swoim Xiaomi MI4c wymieniłem już 4 raz baterię. Poprzednie puchły.
    Ustaliłem prawdopodobną przyczynę takiego stanu rzeczy - fabryczne gniazdo ładowania w samochodzie USB 2A. Taki sam los spotkał baterię routera GSM oraz tabletu podłączonych do ładowania podczas jazdy samochodem. stąd mój wniosek.
    Wszystkie 4 baterie to oryginały, jednak ta ostatnia dziwnie się zachowuje.
    Po jej wymianie telefon nie chciał się uruchomić. Po podłączeniu do oryginalnej ładowarki okazało się, że bateria była rozładowana (poprzednie nowe baterie były naładowane do około 40-60%). Po podładowaniu do około 15% włączyłem telefon. Po 2 godzinach telefon wskazywał 30% naładowania baterii i nie wyświetlał szacowanego czasu do naładowania. Po kolejnej godzinie stan nadal był taki sami. Odłączyłem więc ładowarkę i podłączyłem ponownie, po około 1,5 godziny bateria naładowała się do 100%. Następnego dnia po podłączeniu telefonu do ładowania (około 30% baterii) po pół godziny chciałem sprawdzić stan naładowania i okazało się, że telefon wskazuje 100% naładowania. Jednak po odłączeniu ładowarki poziom spadł do 74%. Ponownie podłączyłem ładowarkę i po niecałych 2 godzinach bateria się naładowała.
    Czy takie zachowanie świadczy o uszkodzonej baterii, czy raczej o problemach z układem ładowania. Czy moduł ładowania w tym modelu znajduje się na płycie głównej czy w części z gniazdem USB (tani element więc mogę go wymienić).
  • Poziom 19  
    Taki sam problem miałem w CAT S60 zanim padł na dobre - również był ładowany nieoryginalnymi ładowarkami, bo oryginału po prostu nie mam.
    Nie po drodze mi go na razie naprawiać, bateria również spuchła (3 miesiące po wymianie), obstawiam, że ładowarka uszkodziła układ odpowiedzialny za pomiar napięcia baterii.
    Warto dodać, że telefony "procent" naładowania baterii wyliczają właśnie z jej napięcia (stąd też w nowszych telefonach istnieje nawet pomiar rzeczywistej pojemności akumulatora).
    Wniosek z tego prosty, nie oszczędzajmy na oryginalnych ładowarkach, ja z USB wbudowanego w moje drugie auto (którym jeżdżę tylko "w trasę") nie używam wcale, korzystam z ładowarki samsunga (Galaxy Note 3 po kablu w jednym porcie, Galaxy Note 8 pośrednio przez uchwyt z ładowaniem indukcyjnym).
  • Poziom 21  
    Dziękuję za odpowiedź, jednak główną częścią mojego pytania było:
    Cytat:
    Czy takie zachowanie świadczy o uszkodzonej baterii, czy raczej o problemach z układem ładowania. Czy moduł ładowania w tym modelu znajduje się na płycie głównej czy w części z gniazdem USB (tani element więc mogę go wymienić).