Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowoczesne systemy sektora motoryzacyjnego, jakie czekają nas zmiany

ghost666 19 Lut 2020 12:42 468 0
 • Nowoczesne systemy sektora motoryzacyjnego, jakie czekają nas zmiany
  Transformacja technologiczna, wraz z pojawieniem się technologii takich jak Internet Rzeczy (IoT), komunikacja 5G czy V2X (komunikacja pojazd-wszystko, tj. pojazd-pojazd i pojazd-otoczenie) rzuca wyzwania związane z wdrożeniem nowych rozwiązań w sektorze motoryzacyjnym w celu utrzymania bezpieczeństwa pojazdów w erze autonomicznej jazdy. Na targach Consumer Electronics Show 2020 prezentowano wiele nowoczesnych rozwiązań ze świata motoryzacyjnego. Pojazdy nowej generacji będą wykorzystywać różne aplikacje na wielu obszarach, takich jak systemy informacyjno-rozrywkowe, telemetria, wspomaganie kierowcy i jazda autonomiczna. Wszystko to przy zagwarantowaniu wysokiej niezawodności jak i bezpieczeństwa i prywatności kierowcy i pasażerów.

  Systemy V2X mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów w celu poprawy bezpieczeństwa na drodze, przy jednoczesnym wykorzystaniu istniejącej inteligentnej infrastruktury drogowej. Technologia 5G jest znaczącym wyzwaniem dla wszystkich graczy na rynku bezprzewodowym. Jej pełne wdrożenie na całym świecie zajmie trochę czasu i nie odbędzie się w jednej fazie. Programy wdrażania dopiero zaplanowano na 2020 rok i później.

  Inżynierowie pracują nad technologiami autonomicznej jazdy, aby drogi były bezpieczniejsze. Ich podstawowym narzędziem są dokładne rozwiązania testowe i pomiarowe - narzędzia kluczowe do zapewnienia perfekcyjnego działania ich projektów. Technologia, która umożliwi pojazdom autonomiczną jazdę i korzystanie z platform V2X poprawić ma komfort kierowcy i przepustowość całego systemu transportu. Tworzony standard będzie również obsługiwał systemy informacyjno-rozrywkowe nowej generacji, z bezprzewodowymi aktualizacjami firmware i pobieraniem multimediów bezpośrednio z sieci.

  Jako że testowanie tego rodzaju systemów jest kluczowe dla ich wdrożenia, firmy takie jak Keysight zapewniają projektantom i producentom najnowsze systemy do testowania, które pomagają tworzyć wysokiej jakości produkty dedykowane do testowania systemów w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych, technologii czujników radarowych itp. "Na CES widzimy zainteresowanie innowacjami motoryzacyjnymi (...) - mniejsze, bardziej wydajne urządzenia elektroniczne o wyższym poziomie integracji" opisywał Jeff Harris, wiceprezes ds. Globalnego marketingu w firmie Keysight. "W Keysight z radością obserwujemy, jak szybko nasi klienci wprowadzają innowacje, gdy mają odpowiednie możliwości projektowania i testowania".

  Rozpowszechnia się szerokie zastosowanie nowych technologii na rynku motoryzacyjnym. Oprócz czujników nastąpił m. in. rozwój interfejsów komunikacyjnych. Wszystko zaczęło się od pojazdów z najwyższej półki, ale obecnie coraz więcej ciężarówek i samochodów użytkowych korzysta z np. czujników radarowych, głównie w celu zwiększenia bezpieczeństwa i wygody. Rozwiązanie oferowane przez Keysight Automotive Radar Research and Development oferuje pełne pokrycie w paśmie 77/79 GHz, a także analizę i generowanie sygnałów powyżej 5 GHz.

  Głównym celem jest zapewnienie prawidłowego połączenia między pojazdem a pojazdem oraz między pojazdem a infrastrukturą drogową. Technologia 5G jest gotowa na tę rewolucję i może sprostać rosnącym wyzwaniom narzucanym przez rynek. Konsorcjum 5G Automotive Association (5GAA) pracuje obecnie nad określeniem standardów rodzącego się systemu. Keysight współpracuje z wieloma wiodącymi światowymi organami regulacyjnymi ds. Łączności bezprzewodowej w celu umożliwienia stworzenia nowej generacji systemów komunikacji. Rozwiązania tej firmy mają zapewniać możliwości testowania pojazdu i jego systemów z różnymi scenariuszami. Rozwiązania do emulacji sieci 5G pozwalają uprościć pracę nad testowaniem systemu i przyspieszyć wprowadzanie na rynek.

  Szybkość transmisji danych w systemach samochodowych stale rośnie, a integralność sygnału połączeń wzajemnych dramatycznie wpływa na poprawność ich działania całego auta. Analiza połączeń w dziedzinie czasu i częstotliwości ma zatem kluczowe znaczenie dla zapewnienia niezawodności całego systemu.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/maurizio-di-paolo-emilio/articles/t-m-solutions-for-automotive-visions-into-reality

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9651 postów o ocenie 7744, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • flexghzflexghz