Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MF255 Jaki olej do silnika?

19 Lut 2020 18:38 513 8
  • Poziom 3  
    Witam niedawno kupiłem mf 255 i mam zamiar wymienić olej w silniku. Jaki olej będzie najlepszy do tego silnika?
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    A który wątek z linku zawiera wartościowe informacje? Większość piszących np. na forach rolniczych ma bardzo mgliste pojęcie o olejach, czarną magią są bazy olejowe, oznaczenia poza lepkości, wartosci hths, czy indeks lepkości, a czasami zalecenia producenta, ale doradzają.
  • Poziom 16  
    Każdy powie co innego producent podaje latem 20w40 zimą 10w30 superol CC jest CC 15w40 według SAE taki można wlać ,mf 255 to Perkins taki jak w C360-3p.
  • Poziom 32  
    Silnik Perkinsa ma tuleje cylindrowe grubości 1,8 mm i trzeba o nie dbać by silnik jak najdłużej pracował na fabrycznych częściach dlatego na oleju nie ma co oszczędzać. Najlepiej stosować olej LIQUI MOLY z dodatkiem dwusiarczku molibdenu.
  • Poziom 1  
  • Poziom 24  
    adasikp napisał:
    CC 15w40 według SAE taki można wlać

I właśnie na taki jeździły moje 2 perkinsy.
    Zamiast inwestować w Bóg wie jakie oleje lepiej zadbaj o paliwo, filtr paliwa i czystość zbiornika bo te pompy rotacyjne są na czystość paliwa wrażliwe.
  • Poziom 13  
    15W40 i koniecznie trzeba jeszcze ten olej wymieniać częściej niż po pojawieniu sie wycieku z filtra oleju (korozja).
  • Poziom 24  
    MIDPAC napisał:
    koniecznie trzeba jeszcze ten olej wymieniać częściej niż po pojawieniu sie wycieku z filtra oleju (korozja)

To już po bandzie całkiem ;)
    Nie zależnie czy wyrobisz "normę" motogodzin do wymiany czy nie dobrą praktyka jest wymiana co najmniej raz na rok.