Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KRUPS EA82* - Napełnianie układu

19 Lut 2020 21:28 165 6
  • Poziom 24  
    Ekspres ciągle wyświetla komunikat napełniania układy i nigdy tego napełniania nie kończy. Pływak w pojemniku wody jest sprawny, czujnik obecności wody także (podmieniony), sprawny jest także przepływomierz a ekspres po przejściu procedury ustawień uruchamia napełnianie układu, wyleje ok. 250ml wody, na chwilę uruchomi tłok zaparzacza, ponownie doleje wody ok. 50ml i się zatrzymuje i nic się już nie dzieje.Ten stan trwać może w nieskończoność. I tak w koło. Nie mam już pomysłów.
  • Poziom 11  
    U mnie takie objawy wystąpiły gdy zapchał się grzałka, kocioł czy bojler, bo różnie to nazywają.
  • Poziom 24  
    To jest możliwe. Sprawdzę. Dzięki.

• Specjalista AGD
    Ale to ewidentnie wskazuje na uszkodzenie przepływomierza.
  • Poziom 24  
    Podmieniłem przepływomierz i niczego to nie zmieniło. Rzecz w tym, że każdorazowo ekspres przepompuje ściśle określoną ilość wody i zatrzymuje pracę. Nie reaguję na na żaden przycisk oprócz wyłączenia. W końcu wyłącza się sam zgodnie z ustawionym czasem wyłączenia automatycznego. Sprawdzę każdą sugestię bo każda jest cenna.

• Specjalista AGD
    Więc sprawdź wiązkę przepływomierza, jego połączenia oraz doprowadzenie impulsów do procesora.
  • Poziom 24  
    W ekspresie uszkodzony był czujnik temperatury na kociołku oraz spalone oba bezpieczniki termiczne. Przy okazji wymieniłem wszystkie uszczelki i ekspres zadziałał. Dziwne tylko, dlaczego tak enigmatycznie reagował?. Zamykam temat.