Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie stacji multimedialnej

19 Lut 2020 21:58 204 3
  • Poziom 5  
    Kupiłem nową stację multimedialną do samochodu (w starej wysiadł dźwięk a tak chodzi b. dobrze) i mam problem z podłączeniem adaptera canbus. To jest chińska stacja a więc dość popularna (sprzedawana pod najróżniejszymi markami) więc być może ktoś ma jakieś doświadczenie z jej podłączeniem. Mam dwa pytania w powiązaniu z załączonym zdjęciem: do którego socket’u podłącza się ten adapter, oraz co oznaczają skróty określające poszczególne piny. Część określeń jest oczywista, ale część jest dla mnie niezrozumiała (zaznaczyłem te niezrozumiałe). Za pomoc z góry dziękuję. Podłączenie stacji multimedialnej

Dodano po 3 [minuty]:

Niestety źle wybrałem zdjęcie (bez podkreśleń) aby nie wysyłać kolejnego) powiem, ze chodzi mi głównie te z socket F.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    F1 TxD_TPMS - Transmitted Data Tire Pressure Monitoring System (System monitorowania ciśnienia w oponach - dane przesyłania nadawane)
    F2 - No Connect (nie podłączony- pusty)
    F3 RxD_TPMS - Received Data Tire Pressure Monitoring System (System monitorowania ciśnienia w oponach - dane odbierane)
    F4 GND - GrouND (MASA, uziemienie (-))
    F5 POW_5V (źródło zasilania 5V)
    F6 CAM_CVBS Camera Composite Video Baseband Signal ( CVBS - standard przesyłu sygnału wizyjnego. Zespolony sygnał wizji CVBS, jest analogowym sygnałem transmisji wideo (bez dźwięku), który niesie informacje w standardowej rozdzielczości 480 i lub 576 i (480 linii lub 576 linii z przeplotem).Informacja wideo jest zakodowana w jednym kanale, w przeciwieństwie do nieco wyższej jakości S-Video – dwa kanały, oraz Component Video – wyższej jakości trzy lub więcej kanałów. Composite Video jest przesyłany zwykle w takich standardowych formatach, jak PAL, NTSC i SECAM, i często oznaczony jako CVBS. Źródło.
    F7 CAM_12V - (Źródło zasilania kamery +12V)
    F8 CVBS_GND ( Masa sygnału VIDEO EKRANOWANIE)
    F9 PARK_IN ( zapewne ręczny hamulec)
    F10 GND - GrouND (MASA, uziemienie (-))

Dodano po 6 [minuty]:

Jeszw napisał:
    i mam problem z podłączeniem adaptera canbus

Podeślij zdjęcia tego adaptera okablowanie zdjęcie radia front tył nalepka znamionowa Podaj model samochodu szczegółowe dane o pojeździe masz na tabliczce znamionowej zazwyczaj na framudze drzwi.

Z tego co masz podane w instrukcji cytuję:
    "The B and C sockets are useless for user please don't plug any cables onto them."
    Gniazda B i C są bezużyteczne dla użytkownika, nie podłączaj do nich żadnych kabli.
    Tak więc nie wiem czy CAN BUS jest w tym radio aktywny o ile wspomniany zewnętrzny ADAPTER tego nie obsługuje o ile go masz.
  • Poziom 5  
    Dziękuję bardzo za podpowiedź. Z tego wynika, że ta siódemka na razie jest mi nieprzydatna (mam fabryczny system pomiaru ciśnienia oraz dobry autonomiczny rejestrator) tym nie mniej znajomość oznaczeń pinów w takim sprzęcie może mi się przydać. A gdy chodzi o adapter canbus, ten który mam współpracuje z windows ce, a tu mam android i chyba nici z możliwości jego wykorzystania.
  • Poziom 5  
    Chciałbym pociągnąć jeszcze ten temat, gdyż nurtuje mnie problem sterowania niektórymi funkcjami mojej nowej stacji z kierownicy. Ze schematu slotów wynika, że nie ma miejsca na podłączenie adaptera szyny CANBUS, natomiast z opisu funkcji stacji wynika, że wspiera ona to sterowanie i nie ma wzmianki, że do tego jest konieczny taki adapter, co było wymogiem w starej. Spotkałem się z informacją, że ta generacja chińskich stacji ma wbudowaną możliwość obsługi szyny CANBUS i adapter nie jest konieczny. Zadałem to pytanie kilku chińskim sprzedawcom ale albo są oni niekompetentni albo też mój angielski i ich angielski pozostają niekompatybilne, więc żadnej sensownej odpowiedzi nie dostałem. Może ktoś kupił podobną stację na aliexpresie i coś wie na ten temat. Byłbym wdzięczny za wyjaśnienia tego czy adapter canbus jest potrzebny lub nie, jeśli nie - to jak dokonać tego aby sterowanie z kierownicy było możliwe?

Dodano po 9 [godziny] 37 [minuty]:

A to jest wiązka przewodów od tego radia, przypuszczam, że sterowanie z kierownicy to KEY1 i KEY2, tylko nie jestem pewny gdzie to podłączyć. Podłączenie w taki sposób jak był podłączony canbus od starej stacji, niestety się nie sprawdziło.