Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Miele H5080BM - niedziałające przyciski na panelu dotykowym

20 Lut 2020 09:28 165 2
  • Poziom 1  
    Dzień dobry,

posiadam piekarnik Miele H5080BM z panelem dotykowym (jak na załączonym zdjęciu). Niestety od pewnego czasu przestały działać 3 z wszystkich przycisków na panelu, tj. te po prawej od wyświetlacza (po lewej od klawiatury numerycznej). Znalazłem w internecie filmy, na których ludzie przekonują, że jest to częsty problem w takich urządzeniach - styki na końcówce taśmy podobno się utleniają i to powoduje brak przepływu prądu. Niestety nie mam do końca możliwości wyczyszczenia tych styków, ponieważ są one obudowane plastikową końcówką, której boję się zdjąć. Czy ktoś z Was miał może podobny problem i wie, co można zrobić w tej sytuacji?
    Chciałbym wiedzieć, czy da się coś zrobić przed wydaniem 1735zł - jak odpisało mi Miele - na wymianę całego panelu dotykowego. Czy to nie jest swoją drogą skandal, żeby sam panel kosztował aż tyle
    Pozdrawiam,
    Marcin
    Piekarnik Miele H5080BM - niedziałające przyciski na panelu dotykowym
  • Poziom 18  
    Jak piekarnik za 9k to i panel za 1,7k, wymontuj i zanieś do serwisu naprawiającego programatory i elektronikę w sprzętach agd.
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,

Czy próbował Pan w pierwszej kolejności tzw.: "twardy reset", a mianowicie przez kilkanaście sekund przytrzymać klawisz on/off aż do momentu kiedy cały wyświetlacz zostanie zresetowany?

Pozdrawiam,
    Daniel