Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

O czym należy pamiętać, jadąc samochodem za granicę?

magic9 05 Mar 2020 22:50 8421 40
    CMS
    Administator HydePark
    artureklondek napisał:
    do wielkiej brytani naklejki na swiatla

Rozwiń proszę.
    OPservator
    Poziom 19  
    @CMS Masz ruch lewostronny, lampy masz prawostronne. Naklejki korygują.
    elektronik68
    Poziom 16  
    Ja jak jadę gdziekolwiek dalej, a w szczególności za granicę, to oprócz oczywistych rzeczy typu dokumenty, światła, trójkąt gaśnica itd. zawsze sprawdzam czy tablice rejestracyjne są dobrze dokręcone i czy dekle się dobrze trzymają. Nie mam ochoty na stres wywołany odpadającym kołpakiem z mojego samochodu na autostradzie przy 180 km/h, czy na szukanie pomocy za granicą, gdy zgubię tablicę. Dlatego jak miałem nietypowe pęknięcie zderzaka i tablica tak byle jak się trzymała, to ją po prostu wrzuciłem za szybę. Wolę się Policji tłumaczyć niż zgubić tablicę. A dekle na trytytki polecam montować. Albo kupić takie na śruby przykręcane jak w Fiacie Siena były.
    Jarosx9
    Poziom 35  
    Zawsze się zastanawiałem dlaczego w EU nie ma symetrycznych świateł jak w USA. Problemy tylko generują. W UK można mieć także każdą oponę innego producenta (tylko rozmiar ten sam), ale zastanawiam się jak w Unii. Prawdopodobnie przejdzie jak ktoś czymś takim przyjedzie zarejestrowanym w UK z różnymi producentami opon/wzorami bieżnika. No i czemu nie zezwolą na symetryczne światła rodem z USA(naklejka na światła UK robi z nich symetrię i viceversa), skoro z naklejkami można jeździć?
    hindoos
    Poziom 26  
    Jarosx9 napisał:
    No i czemu nie zezwolą na symetryczne światła rodem z USA(naklejka na światła UK robi z nich symetrię i viceversa), skoro z naklejkami można jeździć?

Naklejki to chwilowe rozwiązanie ułatwiające przejazd z UK do Europy i na odwrót.
    Jarosx9 napisał:
    Problemy tylko generują.

W USA mniejszą wagę przywiązuje się do oślepiania kierowców z naprzeciwka (dlatego lewy reflektor świeci wyżej) a jednocześnie szerokie drogi i mały ruch poza miastami powoduje, że nie ma aż takiej potrzeby doświetlania pobocza światłami mijania.
    OPservator
    Poziom 19  
    Jarosx9 napisał:
    W UK można mieć także każdą oponę innego producenta (tylko rozmiar ten sam), ale zastanawiam się jak w Unii.

Siostra jeździła na 3 zimach i jednym lecie, na przeglądzie nikt się nie czepiał, policja przy kontroli też sprawdzała tylko stan opon, a nie czy pasują do siebie :P
    hindoos
    Poziom 26  
    Co też nie znaczy, że to zalecane czy godne pochwały... ;)
    PRL
    Poziom 38  
    Cytat:
    O czym należy pamiętać, jadąc samochodem za granicę?

O tym, żeby nie wracać do końca 2020, przynajmniej.;)
    mirek301
    Poziom 19  
    Jarosx9 napisał:
    To dobre !!! Jechać dzisiaj do Francji i założyć żółtą kamizelkę. Jak cię nie spałują na dzień dobry to sukces. Tak naprawdę w Unii obowiązuje wyposażenie samochodu w kraju rejestracji, także mogą sobie tam wymagać nawet jamnika na łańcuchu na tylnej szybie, w Polsce nie wymagany, więc nie potrzeba.

To spróbuj ma Słowacji lub w Czechach nie mieć żółtej (nie pomarańczowej) kamizelki w kabinie albo nie miej zestawu zapasowych żarówek, apteczki, gaśnicy.
    Podobnie z oponami zimowe w zimie letnie na lato lub wielosezonowe ale o widocznym oznaczeniu tego faktu.
    Jeżdżę na co dzień w tych krajach.
    Przepis taki jak piszesz istnieje, lepiej mieć niż płacić.

Dodano po 5 [minuty]:

OPservator napisał:
    Jarosx9 napisał:
    W UK można mieć także każdą oponę innego producenta (tylko rozmiar ten sam), ale zastanawiam się jak w Unii.

Siostra jeździła na 3 zimach i jednym lecie, na przeglądzie nikt się nie czepiał, policja przy kontroli też sprawdzała tylko stan opon, a nie czy pasują do siebie :P

Zapewne uważają,że złapała gumę.
    Ale dla własnego bezpieczeństwa wypadało by mieć takie same opony na jednej osi.