Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Ducato 2.8 TD 1998 - Fiat ducato z 98 2.8 td 122kM auto pracuje poprawnie a

romus115 20 Feb 2020 21:59 1641 1
    romus115
    Level 1  
    Witam i proszę o pomoc.
    Fiat ducato z 96 2.8td 122kM auto pracuje poprawnie aczkolwiek ma mała moc, zachowuje się jak czysty diesel.

Odpala poprawnie, nie dymi turbo słychać aczkolwiek nie czuć. Jest to wersją z pompą wtryskową bez elektroniki .
    Silnik ten zastosowałem jako przeszczep do Kampera na podwoziu Peugeot J5, gdy testowałem silnik w Ducato auto przyśpieszało i jechało płynnie, teraz po rocznym oczekiwaniu na Przekładkę i zmianie mechanika auto jedzie ale bez MOCY było 72 KM teraz powinno być 122 KM ale nie czuć tej różnicy .
    Pytanie czy te silniki posiadały zawór EGR ? i czy jeśli w przewodach dolotowych powietrza do turbiny są ślady oleju może to oznaczać turbinę do regeneracji ? Jak stwierdzić czy nie jest zatkany katalizator? Zaznaczam że autem przejechałem na trasie Kraków Londyn silnik pracował równo i się nie grzał tylko po prostu brakowało mu mocy zwłaszcza na wzniesieniach, po drodze wyprzedzały mnie bez problemu inne Kampery z silnikiem 2.8 na podwoziu Ducato II.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi
    chojinka
    Level 29  
    Sprawdź sterowanie turbo. Podcisnienie albo nadciśnienie, nie wiem jakie tam jest, wężyk mógł pęknąć, mała nieszczelnosc i turbo się nie rusza. Przepływomierz sprawdź czy nie zaśniedział ale on z wiekiem też odmawia posłuszeństwa. Przepustnice sprawdź, ściągnij węża i przyglądnij się jak ona pracuje gdy dodajesz gazu, powinna się ładnie otwierać i zamykać, może być zalepiona syfem lub do wymiany. Po dłuższym potoku nawet nowsze auta mają problemy