Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Tylne glosniki A4 B6 - jakość dźwięku.

21 Lut 2020 01:13 165 2
  • Poziom 5  
    Witam. Zamontowałem u siebie w Audi A4 B6 nieoryginalne audio. Naturalnie, aby tylne głośniki grały, zakupiłem moduł. Jeden i potem drugi. Moduły posiadały 3 przewody: + lewy + prawy i masa połączona z masą od zasilania. Gdy to podłączyłem tylne głośniki grały bardzo słabo, przód ok (przód gra że wzmacniacza radia). Więc odciąłem masę i podłączyłem ją pod jedną z mas wyjść głośników. Teraz prawa strona z tyłu gra bardzo dobrze, a lewa gra lepiej niż wcześniej, ale wciąż nie idealnie. Teraz pytanie, czy chodzi może o to, by obie masy zmostkować i podłączyć pod masę z modułu? Radio jest na jakimś TDA. Z góry dziękuję za odpowiedzi
  • Poziom 8  
    Myślisz się. Przod w radiu jest bez wzmacniacza. Tył oraz sub jest zasilany z wzmacniacza. Wzmacniacz jest spięty równolegle do głośników. Na oryginalnym radiu tak ci to będzie brało i tyle, radio ori ma trochę inne wyjścia.
    Drugim problemem jest to że wyjście na wzmacniacz idzie ci teraz z normalnego sygnału głośników A powinno w nieoryginalnyk radiu z chinche (sorki jeśli źle napisałem)
    Masz parę opcji.
    1. Połączenie głośników bezpośrednio z radia (o dziwo zagra lepiej ) i zostawienie samego wzmaka ale też Musisz z go zasilić jako gniazko sub w radiu.
    2. Wstawienie wzmacniacza np od bose koszt około 70-110zl. Wystarczy tylko wtyczkę zmienić i inaczej podłączyć co według mnie się nie opłaca i patrz pkt 3.
    3. Kupić wzmacniacz 5 kanałowy nawet taki za 200 lepiej zagra od radia . Pociągnąć 5x chinch do tego wzmaka. Z wzmaka kable na głośniki i tubę są i trzeba tylko nowe kable do glosnikow przod i masz super brzmienie. I jeszcze jak wygluszysz to już powinno Cię zadowolić
  • Poziom 5  
    Użyłem konwertera high-low audio do podłączenia tylnego wzmacniacza.