Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Indesit IWSC 5105 - Zablokowane drzwiczki, zwarcie w instalacji

21 Lut 2020 08:21 138 1
  • Poziom 31  
    Indesit IWSC 5105 - Zablokowane drzwiczki, zwarcie w instalacji

Dzień dobry.

Powstał problem z pralką objawiający się zablokowaniem drzwiczek. Dioda blokady miga cały czas. Dodatkowo zadziałał bezpiecznik w instalacji domowej. Jak się okazało bezpiecznik wyłączał zasilanie w momencie gdy zaświecała się dioda blokady. Wymieniłem blokadę w której uszkodziła się pastylka pękając na dwie części blokując jednocześnie i powodując zwarcie mechanizmu blokady (30zł). Po wymianie blokada działa już prawidłowo jednakże pralka nie rusza. Zaczęła migać wszystkimi diodami w górnej części panela sterującego.

Wyjąłem więc moduł sterujący i po otwarciu go wyglądało to tak. Zakupiłem potrzebne elementy Z00607, K275, S1M 3 szt. i jakoś przewidując BTB10-800. Bez BTB10 bo jeszcze nie był zdiagnozowany (28zł).
    Indesit IWSC 5105 - Zablokowane drzwiczki, zwarcie w instalacji

Po wymianie diod i triaka Z00607 dalej diody na panelu migały niby program przyjmowało jednakże cały czas pracowała pompa, a silnik stał. Zakręciłem więc lekko kołem pasowym i w tym momencie pompa się wyłączała na kilka sekund, a pralka jak by miała chęć ruszyć z programem jednak po kilku sekundach wracała do swoich złych objawów. Zorientowałem się, że coś jest ze sterowaniem silnika. Wymieniłem więc BTB10-800 w zastępstwie na BTB12-800. Po podłączeniu sterownika pralka ruszyła normalnie.
    IWSC51..mp4 Download (32 MB)
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.