Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ursus C 328 - stukanie, tarcie, walenie, hałas

*Impala* 21 Feb 2020 14:45 531 5
    *Impala*
    Level 13  
    Dziwna sprawa, mianowicie coś zaczęło stukać w silniku, jakby odkręciło się koło zamachowe, tarło i waliło o obudowę, czuć na ramie uderzenia, silnik pracuje i odpala tak jak przed wystąpieniem tego hałasu, od dołu sprawdzane korbowody - całe, nie pogięte, przeciwwagi wszystkie poprzykręcane, koło zamachowe przykręcone, ciśnienie oleju takie jak było, w oleju brak opiłków, zapłon jest ok, w dobrym momencie, przy kręceniu korbą i rozrusznikiem niema tego hałasu, wszytko chodzi płynnie, dopiero zamknięcie dekompresatora powoduje że hałas wraca, tak samo podczas pracy z gazem i bez gazu, po włączeniu dekompresatora wszystko ucicha. Kończą mi się już pomysły, a podejrzewam najgorsze, że któraś panewka się obróciła, czy ktoś miał podobne problemy? Czy zatarty wał można jeszcze jakoś zdiagnozować bez rozkręcania tego dziadostwa? :D Dodam jeszcze, że nic nie słuchać od spodu ze zdjętą miską.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kindlar
    Level 40  
    Pokrywę zaworów zdejmowałeś? Może laski popychaczy?
    zbinek64
    Level 12  
    Ja bym obstawiał sworzeń tłoka skoro na odprężniku nie ma hałasu a pojawia się przy kompresji. Znane są przypadki pękniętego sworznia lub tulejki korbowodu.
    krzysiek7
    Moderator of Electricity
    Z podobnymi objawami spotkałem się przy pękniętym wale na czopie panewki głównej od strony koła zamachowego.
    wasill20
    Level 10  
    Trzeba posłuchać gdzie stuka, skąd wydobywa się dźwięk. Raczej jakby obróciła się panewka to by zaczął się przycierać i mocniej dymieć. Może wstaw jakiś filmik z dźwiękiem.