Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ursus C 328 - stukanie, tarcie, walenie, hałas

*Impala* 21 Feb 2020 14:45 531 5
 • #1
  *Impala*
  Level 13  
  Dziwna sprawa, mianowicie coś zaczęło stukać w silniku, jakby odkręciło się koło zamachowe, tarło i waliło o obudowę, czuć na ramie uderzenia, silnik pracuje i odpala tak jak przed wystąpieniem tego hałasu, od dołu sprawdzane korbowody - całe, nie pogięte, przeciwwagi wszystkie poprzykręcane, koło zamachowe przykręcone, ciśnienie oleju takie jak było, w oleju brak opiłków, zapłon jest ok, w dobrym momencie, przy kręceniu korbą i rozrusznikiem niema tego hałasu, wszytko chodzi płynnie, dopiero zamknięcie dekompresatora powoduje że hałas wraca, tak samo podczas pracy z gazem i bez gazu, po włączeniu dekompresatora wszystko ucicha. Kończą mi się już pomysły, a podejrzewam najgorsze, że któraś panewka się obróciła, czy ktoś miał podobne problemy? Czy zatarty wał można jeszcze jakoś zdiagnozować bez rozkręcania tego dziadostwa? :D Dodam jeszcze, że nic nie słuchać od spodu ze zdjętą miską.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  kindlar
  Level 40  
  Pokrywę zaworów zdejmowałeś? Może laski popychaczy?
 • #3
  zbinek64
  Level 12  
  Ja bym obstawiał sworzeń tłoka skoro na odprężniku nie ma hałasu a pojawia się przy kompresji. Znane są przypadki pękniętego sworznia lub tulejki korbowodu.
 • #5
  krzysiek7
  Moderator of Electricity
  Z podobnymi objawami spotkałem się przy pękniętym wale na czopie panewki głównej od strony koła zamachowego.
 • #6
  wasill20
  Level 10  
  Trzeba posłuchać gdzie stuka, skąd wydobywa się dźwięk. Raczej jakby obróciła się panewka to by zaczął się przycierać i mocniej dymieć. Może wstaw jakiś filmik z dźwiękiem.