Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa systemu z kopii zapasowej

22 Lut 2020 11:39 126 6
  • Poziom 32  
    Witam. Mam kopię zapasową a dokładnie obraz systemu windows całego systemu i programów który zgrałem na dysk zapasowy (dysk WD). Dysk którego używam, a dokładniej system na nim odmówił posłuszeństwa i nie chce się włączyć (dysk Iridium Pro). Przy włączaniu jest tylko automatyczna naprawa i restart peceta, bo nie może się samo naprawić. Jeśli to ważne to mam dostęp plików tego dysku (po prostu podpinam inny a ten jest widoczny w Windowsie jako magazyn danych). Mam takie pytanie. Czy można jakoś naprawić ten system, który nie chce wstać za pomocą obrazu całego systemu (tzn. tej kopii zapasowej którą zrobiłem) ale nie instalować po prostu tej całej kopii. Tylko żeby się tam jakieś uszkodzone pliki ponaprawiały za pomocą tej kopii systemu? Mam nadzieję, że w miarę prosto wytłumaczyłem i da się zrozumieć
  • Poziom 39  
    Jaki to system? Jak już masz możliwość to sprawdź stan dysku.
  • Poziom 32  
    System Windows 10 Pro. Stan dysku dobry. A spierniczył się system najprawdopodobniej przez ostatnie aktualizacje windowsa. Non stop coś się aktualizowało, tak że aż za dużo tego było to w końcu podło dziadostwo, bo innego wytłumaczenie nie widzę. No w sumie to po jakieś aktualizacji nawet przestało działać.

Edit. Ale jaja, za 10 czy 15 razem przy uruchamianiu zaktualizował się Windows i dysk się włączył. No to teraz jak co zrobić żeby całkowicie wyłączyć te posrane aktualizacje. I chętnie tak na zapas też się dowiem czy jest taka opcja naprawy jak wcześniej zapytałem, żeby nie instalować od nowa systemu z tej kopii tylko jakoś naprawić z niej system.
  • Poziom 39  
    Uruchomić instalator systemu i wybrać naprawę? Albo przywracanie systemu jeżeli nie jest wyłączone, kiedyś mnie to uratowało jak nie chciało mi działać menu start, panel powiadomień i kilka innych rzeczy. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Co do aktualizacji to wyłączyć permanentnie się ich chyba nie da, można je tylko odłożyć na jakiś czas.

Niestety muszę stwierdzić że Microsoft jeszcze nie zakończył beta testów Windows 10, może zakończą się z premierą nowego systemu.
  • Poziom 32  
    badboy84 napisał:
    Uruchomić instalator systemu i wybrać naprawę?

Tylko tam jest do wyboru naprawa z pendrive albo cd z tego co widziałem, a ja mam kopię na dysku hdd i zajmuje ona ze 150 GB.

badboy84 napisał:
    nie chciało mi działać menu start, panel powiadomień i kilka innych rzeczy.

Też tak mam na jednym z dysków.
  • Poziom 39  
    cxzcxz123 napisał:
    ...
    Tylko tam jest do wyboru naprawa z pendrive albo cd z tego co widziałem, a ja mam kopię na dysku hdd i zajmuje ona ze 150 GB.

...

Albo przywracasz całą kopię, albo naprawiasz system z nośnika instalacyjnego. Innej opcji raczej nie ma. Naprawa systemu nie powinna mieć żadnego wpływu na zainstalowane programy i własne pliki.