Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena LTE 2600 MHz TMobile

22 Lut 2020 16:12 411 18
  • Poziom 6  
    Witam! Od lat męczę się z internetem bezprzewodowym... Skończyła mi się umowa na internet nielimitowany TMobile i jestem teraz na bezterminowej. Prędkość od jakiegoś czasu to jest masakra (nawet późno w nocy). Posiadam antenę zewnętrzną. Wymusiłem pasmo 2600 MHz i jakby internet ożył (mam nadzieję, że to nie chwilowe). Mieszkam w okolicach tej firmy FERD Firma Robót Inżynieryjnych i Drogowych i teraz może mi ktoś powiedzieć na jaki nadajnik mogę nakierować antenę? TMobile i Orange współdzielą pasmo 2600? Na razie nakierowana jest na Środa Wielkopolska, ul. Dąbrowskiego - wieża ciśnień. Skierowanie na Środa Wielkopolska Kijewo, Dz. nr 54 może coś dać? Pytam, bo przekierowanie jej nie będzie prostą sprawą, ale wykonalną.
    Sygnał:
    2 kreski
    RSRP: -110 dBm
    RSSI -80 dBm
    SINR: 4dB
    RSRQ: -8 - -14dB
    RSCP: -145

Wszystkie wartości są niestabilne i wahają się o kilka jednostek w szczególności RSRQ i RSRP.
    Prędkość internetu też bardzo niestabilna 3 Mb/s - 30 Mb/s w jednym teście.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 11  
    Witam,
    faktczynie wartości b. marne ....
    Stacje bazową najłatwiej jest znależć na BTSearch ale najpierw pokaż może fotke anteny LTE i typ routera .... Huawei ?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ogólnie to jest dramat, na dodatek wcale nie powiedziane ze na B525 z tymi patykami-tłumikami AKc2 uni łaczysz się z BTS-em NetWorks Kijewo. Podałeś bardzo słabe parametry sygnału ale nie wiadomo który to eNB i jakie pasmo LTE( brak CID-a0. Podaj te dane czyli CID z diagnostyki LTE na B525. Od tego trzeba zacząć, kolejny krok to aplikacja do zarzadzania pasmami LTE na b525 i diagnostyki sygnału czyli HManager na Android http://www.mediafire.com/file/79obbe81eufdt7t/Huawei_Manager_1.2_PL.apk/file lub na Windows https://drive.google.com/drive/folders/1K1-S4ygFsS9GNdXmcEy4dQ9smsP8ksL4
    Oczywiście tego szajsu na dachu nie ustawisz na konkretny BTS bo to dookólny elektrośmieć. Testy należy wykonać na B525 za oknem i wymusić po kolei pasma lTE2600, LTE2100, LTE1800 , pasmo LTE800 mozesz sobie darować. Jesli router z tymi tłumikami ustawiony na AUTO łaczy się z Kijewem to nie masz najmniejszych szans na normalny internet w T-Mobile. To jest bieda BTS z antenami na 800/900MHz i nędznym lTE800 na 10MHz pasma, z reguły zapchane na amen. Nadzieją sa BTS-y NetWorks w Środzie, najblizszy ten przy Dabrowskiego, ale na nim póki co potwierdzone tylko LTE2100, LTE1800 i LTE800 a trzeba sprawdzić czy jest tam LTE2600. Wszystkie 4 pasma i ich agregacja działają na BTS-ie przy Niedziałkowskiego27.
    A na koniec masz słabego b525 więc skorzystasz na nim tylko z agregacji LTE2600+1800, nie obsługuje LTE2600+2100 czy LTE2100+1800, nie wspominając o agregacji 3 pasm LTE2600+2100+1800 czy wszystkich 4 łacznie z LTE800.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 11  
    delikatnie mówiąc ten typ anteny to zabawka. 3dBi to działa może 300m od stacji bazowej.
    Do tego ustawienie polaryzacji jest nieprawidłowe
    Jeśli dodasz do tego 10 m kabla średniej jakości to nie masz już żadnej anteny.
    Zdecydowanie radzę przejść na antene logarytmiczno-periodyczną za 150-250 PLN. Czy wiesz o jakiej mówię ?
    Czy kable są mocno dokręcone do routera i czy ustawienia routera pokazują obie 1 2 external ?
  • Poziom 6  
    LongCID: 42631135
    eNIBD: 170434

Antena dokręcona ustawiona na 'Zewnętrzna'.
    Nie wiem za bardzo o jakiej antenie mówisz. Można link?
  • Poziom 11  

coś takiego, mam to.
    Działa bdb, wzmocnienie do 16 dBm. Jako najprostszą apke do ustawiania routera weź LTEWatch _h

Dodano po 43 [sekundy]:

z tym że na fotce jest nieprawidłowo ustawiona

Dodano po 22 [minuty]:

nie wiem czy wolno wklejać linki do ale
    wpisz w googla
    ZEWNĘTRZNA ANTENA LTE ROUTER B593 B315 MF283 B525

na ale gro za 211 PLN
    Na szczęście B525 łaczy się z BTS-em NetWorks przy Niedziałkowskiego, jako pasmo podstawowe LTE2600 z niego, sygnał na 2600MHz bardzo słaby. Do BTS-a około 2 km. Sprawdź po kolei pasma o które pytałem i pokaz screeny z aplikacji, do tego agregację LTE2600+1800, LTE2600+800 i LTE1800+800 oraz LTE2100+800 oraz na AUTO. Z każdego screeny i speedtesty. Na tej podstawie wybór optymalnych pasm do 2 CC CA i anteny zewnetrznej. Na tym wynalazku nie masz szans na poprawę sygnału na 1800-2600MHz. Porównaj jak powinny wygladać te parametry https://jackiewiczowie.blogspot.com/2014/10/parametry-sygnau-lte.html z twoimi.
  • Poziom 6  
    Już się biorę do roboty.
    ----
    Antena LTE 2600 MHz TMobile Antena LTE 2600 MHz TMobile Antena LTE 2600 MHz TMobile Antena LTE 2600 MHz TMobile Antena LTE 2600 MHz TMobile Antena LTE 2600 MHz TMobile Antena LTE 2600 MHz TMobile Antena LTE 2600 MHz TMobile
  • Poziom 6  
    matek451 napisał:
    Na szczęście B525 łaczy się z BTS-em NetWorks przy Niedziałkowskiego, jako pasmo podstawowe LTE2600 z niego, sygnał na 2600MHz bardzo słaby. Do BTS-a około 2 km. Sprawdź po kolei pasma o które pytałem i pokaz screeny z aplikacji, do tego agregację LTE2600+1800, LTE2600+800 i LTE1800+800 oraz LTE2100+800 oraz na AUTO. Z każdego screeny i speedtesty. Na tej podstawie wybór optymalnych pasm do 2 CC CA i anteny zewnetrznej. Na tym wynalazku nie masz szans na poprawę sygnału na 1800-2600MHz. Porównaj jak powinny wygladać te parametry https://jackiewiczowie.blogspot.com/2014/10/parametry-sygnau-lte.html z twoimi.

Antena proponowana przez kolegę będzie ok? Znasz jakiś dobry sposób na przymocowanie owej anteny do komina bez wiercenia?
    To jest jakieś nieporozumienie, na lte1800,lte2100 to BTS- na wieży cisnień na Dąbrowskiego i pasma zapchane na amen mimo dostatecznego sygnału, na LTE2100 trochę lepiej. LTE800 z niego czy tez z Niedziałkowskiego mimo dobrego sygnału to kolejna padlina. Tylko LTE2600 na Niedziałkowskiego jeszcze zipie, reszta z niego słabiutka. Agregacja z pasmem LTE2600 się nie załącza się , sygnał może być na to za słaby. Ogólnie nie ma sensu inwestować w taki internet, bez limitu ale cienki do bólu. a co do anteny to ja tak anteny nie dobieram a tym bardziej nie polecam, opis to nachalny marketing, zysk wyssany z palca. Chińczyk który to sprzedaje hurtowo podaje 10-12dBi zysku, do tego kabel no name kiepskiej jakości i o wysokiej tłumienności.
    T-mobile zarżnął własną siec ofertami bez limitu za grosze więc działa to jak widać u ciebie.
  • Poziom 6  
    matek451 napisał:
    To jest jakieś nieporozumienie, na lte1800,lte2100 to BTS- na wieży cisnień na Dąbrowskiego i pasma zapchane na amen mimo dostatecznego sygnału, na LTE2100 trochę lepiej. LTE800 z niego czy tez z Niedziałkowskiego mimo dobrego sygnału to kolejna padlina. Tylko LTE2600 na Niedziałkowskiego jeszcze zipie, reszta z niego słabiutka. Agregacja z pasmem LTE2600 się nie załącza się , sygnał może być na to za słaby. Ogólnie nie ma sensu inwestować w taki internet, bez limitu ale cienki do bólu. a co do anteny to ja tak anteny nie dobieram a tym bardziej nie polecam, opis to nachalny marketing, zysk wyssany z palca. Chińczyk który to sprzedaje hurtowo podaje 10-12dBi zysku, do tego kabel no name kiepskiej jakości i o wysokiej tłumienności.
    T-mobile zarżnął własną siec ofertami bez limitu za grosze więc działa to jak widać u ciebie.

No to raczej zmienię dostawcę. Orange będzie ok? Bo mają chyba najlepszą ofertę, a z tego co widzę to 2600 MHz mają przy wieży ciśnień. Jakąś konkretną antenę jesteś w stanie zaproponować?
    A skad zadanie na temat Orange? Ani oferta najlepsza a sprzet słaby chyba ze dla firm 999GB za 51 zł/m-c netto.korzystaja z sieci Networks i maja takie same pasma jak T-mobile a prędkości trzeba sprawdzić bo zależą od obciązenia czyli ilości klientów korzystających z tych BTS-ów.
  • Poziom 6  
    No, ale jak w miesiąc potrafi ubyć 800 GB danych (gdy internet działał normalnie) to zejście na internet z limitem już samo w sobie będzie bólem. Tu zabrałbym ofertę na rok bez urządzenia to mam 250GB danych i 0:00 - 8:00 nie ściąga GB z konta, a po wykorzystaniu spada do 1Mb/s i wyniesie mnie to 70zł per miesiąc (będę musiał kupić kartę i obczaić prędkość neta). Gdzie będę miał lepszą ofertę? W Play za 70 zł mam 200 GB bez jakichś godzin nocnych, ale co jak co prędkość to u nich mam nie złą. Do sedna... Orange daje chyba najlepsze warunki.

Weź Orange 250GB i noce poza limitem to szybko się przekonasz jak to działa, średnio 2-3 razy w tygodniu będziesz reklamował zużycie danych z pakietu właśnie w godzinach 0-8. Niestety ale w Orange system bilingowy ma z tym problemy i dane z godzin 0-8 zalicza do pakietu 250GB. Operator uznaje reklamacje ale nie potrafi naprawić systemu. Widze duża niechęć do Play, który zgodnie z moimi przewidywaniami bije tam NetWorks na głowę. Orange daje za 60 zł 250GB ale bez sprzętu. W Play 200GB mozna mieć za 50 zł/m-c zamiast standardowych 70 zł, oferta od DB na forum Play , polecam lekturę https://forumplay.pl/showthread.php/55333-Int...u-GB-(200)-z-urz%C4%85dzeniem-Promocja/page34 a do tej oferty bierze się za 229 zł na własność B818 czyli router wart 900 zł, z LTE19 kat , agregacją 4 pasm LTE, MIMO4x4, QAM256. w orange to klienci sobie o takim mogą co najwyzej pomarzyć. Reasumując oferta 200GB z B818 w abonamencie za 50 zł/n-c zjada tą z Orange na śniadanie. Tańsza, z mega sprzętem, operator wymiata prędkościami ale tylko 200GB. A noce w Play to się ma bez limitu w godzinach 0-9 za około 8 zł na m-c i bez umowy tylko na pre-paidzie z taryfa InK50 i usługą NbL( kosztuje 5 zł /m-c ale trzeba tez zrobic myka z uzyskaniem RWK na tej karcie, sumarycznie 18m-cy kosztuje 140 zł). Sposób dla zainteresowanych. w Play nie ma problemów ze zliczaniem danych do NbL, sam korzystam z takiej karty, pobieram 1-2TB danych na m-c w godzinach 0-9. Z reguły z prędkościami około 30MB/s( 250-300Mb/s) w agregacji 4 pasm LTE./ Film 70GB w 4K pobiera się w 40minut. W teorii mozna przewalić około 600GB danych w jdna noc jak ktoś ma taką potrzebę. W Play Jest też opcja 300GB za 60 zł/m-c od DB z WF830 na użyczenie. To zewnetrzny punkt dostepowy LTE z agregacją 2 pasm LTE. Jest też opcja dokupienia do abonamentu 100GB za 20 zł/m-c.
  • Poziom 6  
    Wybór mimo wszystko padł na Orange. Prędkości zadowalające. Orientujesz się może czy gdybym wziął ten internet dla firm 999 GB na wuja, który firmę ma... Robi to jakąkolwiek różnicę (jestem totalnie zielony) tzn. podpisuję tę umowę z nimi, płacę 55 + VAT per miesiąc, biorę internet do domu i korzystam? Jakieś problemy/dodatkowe sprawy/problemy może mieć Orange, ja czy wuja?
    Pokaz coś na temat tego Orange, parametry sygnału i speedtesty tak jak dla T-mobile. Oferta na wuja bez znaczenia ale jest haczyk, operator wyznacza strefę biurową i w niej jest limit 999GB poza strefą tylko 60GB, no i cena wzrosła. Pomijam fakt ze jak przesadzisz z ato dostaniesz kaganiec 10 lub 5Mb/s do końca dnia bo to Orange to pewnie "śmiga' jak ten T-Mobile.
  • Poziom 6  
    Kurdebele kolega u mnie był z kartą Orange i spieszył się. Sprawdziłem tylko SpeedTestem na paśmie 2600 MHz i 2600+2100 wyniki wychodziły zbliżone 30-40Mb/s, gdzie w tym samym czasie T-Mobile ledwo przechodziło 10 Mb/s. Tylko to Orange wybieram ze względu na te szczęśliwe godziny (czytałem, że reset routera po północy i wszystko działa elegancko). W Play takiej oferty nie posiadają, a kombinowanie z umowami z doradcami i tymi nocami bez limitów to nie na moje siły.
    Twoim problemem jest to ze ty czytasz i bierzesz za pewnik opinie ludzi którzy nie mają pojęcia o operatorach mobilnych, Na B525 nie sprawdziłeś agregacji B7+B1 bo on jej nie obsługuje, sprawdziłeś samo LTE2600 a wiec też z BTS-a NetWorks a parametry sygnału na 2600MHz bez anteny w range były słabe wiec i takie w T-Mobile. No i te 30Mb/s to o której godzinie bo licza się te z tej pory co teraz? Problem z systemem bilingowym doskonale znany tak samo jak lejek techniczny.