Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Audi A6 C7 3.0 TDI 2012 204 kM - Problem z czujnikiem zasięgu świateł

22 Feb 2020 16:37 468 11
  • Level 3  
    Witam. Mam problem z zasięgiem świateł, światła świecą zaraz nisko przed maską, komputer przy odpaleniu pokazuje info "regulacja zasięgu świateł".
    Pytanie, czy to czujnik, no podobno jakiś jest, jeżeli tak to gdzie go szukać?
    Do tego też nie mam długich świateł. Jeżeli włączy się tzw migawke świecą długie, ale włączyć na stałe już nie idzie.
    Proszę o odpowiedzi. Dziękuję z góry
    Marcin
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 39  
    Czujnik poziomowania będzie najprawdopodobniej przy lewym wahaczu, można go prosto zdiagnozować z poziomu diagnostyki komputerowej, tak samo może wyjdzie czemu nie działają długie.
    Więc podstawą porządna diagnostyka komputerowa wraz z parametrami na żywo.
  • Level 3  
    Dzięki wielkie. A więc ruszam na kompa. Pozdr
  • Level 3  
    Dziękuję za odp przydała się. Mam jeszcze takie pytanie, ostatnio wystąpił u mnie problem z dpf i jak stwierdzono na warsztacie jest to czujnik ciśnienia spalin, czy coś takiego. Znalazłem, chciałem go wymienić ale ten czujnik ma wejścia na dwa wężyki, A nie na jeden. Podłączony jest jeden. Czy to normalne, czy musi być drugi, A jeżeli tak to gdzie musi być wpiety? Dziękuję z góry
    Pozdrawiam
    Marcin
  • Level 39  
    Powinny być podłączone dwa bo to czujnik różnicy cisnienia spalin przed i za DPF, chyba że są dwa czujniki jeden przed drugi za DPF w co wątpię.
  • Level 3  
    Ten mechanik patrzył niby do takiego samego audi, niby, i stwierdził, że te typy tak mają bo mierzy tylko wejście. Było to też dziwne dla mnie, no ale aż tak się nie znam. Czyli jest Pan pewien, że powinny być dwa podłączone?
    Ale dlaczego ten drugi miał tylko 5 cm długości i wyglądał jakby był obcięty . A orientuje się Pan gdzie ten drugi musi być wpiety? Bo ten pierwszy idzie bezpośrednio do filtra. Mogę przysłać zdjęcie jeżeli potrzeba.
  • Level 39  
    Na 100% nie jestem pewny, jak będę miał dostęp do danych to sprawdzę.
  • Level 3  
    Będę wdzięczny. Czekam na info.
  • Level 3  
    Dziekuje bardzo. Tylko powstaje pytanie, czy jest to tak samo w moim aucie, bo tam na zdjęciach jest czujnik z rurkami ale 2007 rok, moje auto to 2012 3.0 tdi.
    Czy jest to to samo?
  • Level 39  
    Wydaje mi się że tak, zobacz czy masz dwie rurki z DPF, tak samo przyłącze do czujnika powinny buc dwie rurki obok siebie z których wychodzą wężyki i łączą czujnik.
  • Level 3  
    Otrzymałem profesjonalną poradę od użytkownika strony.