Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dźwięk prądu ze słuchawek.

22 Lut 2020 16:58 174 9
  • Poziom 7  
    Witam, z moich słuchawek wydobywa się dźwięk przechodzącego prądu. Czytałem o tym w sieci i to podobno mogło być przez zbyt dużo urządzeń usb podpiętych do komputera, albo wina tego gdzie jest wpięta wtyczka od listwy. Sprawdziłem te dwie opcje i okazało się, że żadna z nich nie jest przyczyną. Jak przeglądam tylko pulpit jest to prawie niesłyszalne. Jak uruchomię przeglądarkę internetową to przy stronie Google też praktycznie jest to nie słyszalne, ale za to jak uruchomię tą stronę:
    https://wall.alphacoders.com/by_sub_category....name=Red+Dead+Redemption+2+Tapety&lang=Polish
    To bardzo słychać jakby przez słuchawki przechodził prąd. Nie wiem od czego to jest zależne, ale na niektórych stronach internetowych jest ten dźwięk mniej lub bardziej słyszalny. Przy włączeniu filmu i oglądaniu tego nie słychać, ale jak przystopuje film to słychać to bardzo.

Słuchawki mam podpięte pod telewizor, gdyż jak podepnę pod komputer to strasznie cicho grają i nie da się ich podgłośnić bardziej a na TV mogę regulować głośność od 0 do 100. Słuchawki nie są popsute, gdyż dźwięk z nich jest dobry, tylko ten odgłos prądu nie powinien występować.

Jak są podpięte pod komputer bezpośrednio to cicho grają i nie występuje ten dźwięk prądu. Pożyczyłem od brata inne słuchawki i jak je podpiąłem pod komputer bezpośrednio to grały dobrze i głośno, ale jak podpiąłem pod telewizor to dźwięk prądu był nawet jeszcze bardziej słyszalny.

Zrobiłem jeszcze test czy ten dźwięk występuje jak telewizor nie jest podpięty pod komputer. Zgrałem film na usb włączyłem i przystopowałem i tego dźwięku prądu nie było słychać. Podpiąłem też inny kabel jack jak telewizor był podpięty pod komputer, ale też to nic nie dało, ale skoro jak grają dobrze bez tego dźwięku jak film idzie z usb i przez ten sam kabel słuchawki są wtedy podpięte to wykluczyłem też opcję że to wina kabla.

Dochodzę do wniosku że to może być wina kabla hdmi, bo tak jest przekazywany dźwięk z komputera do TV albo karty graficznej, ale skoro gry chodzą płynnie i dobrze i jak gram w grę to nie słychać tego dźwięku prądu... to chyba wychodzi na to, że to też błędna teza.

Proszę o pomoc w tej sprawie i pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Witam,
    opis jest bardzo chaotyczny i nie zawiera zadnych szczegolow.
    O czym mowimy? - modele, nazwy , typy.
    Nie do konca rozumiem o co ci chodzi - "dźwięk prądu" - to nowy i ciekawy termin ale nie mam pojecia o co ci chodzi, wnioskuje 2 mozliwe sytuacje:
    1) przydzwiek sieci, nisko monotonny ton przewaznie 50Hz (60Hz/100Hz) zaleznie od tego co jest jego zrodlem i skad pochodzi. - jezeli to jest twoj problem to masz problem z ekranowaniem = zle uszkodzone lub slabej jakosci przewody audio, kiepskiej jakosci sprzet audio i bliskosc np. kabli zasilajacych.
    2) twoja wypowiedz o wystepowaniu problemu podczas pracy komputera nasunela mi ze masz poprostu zaklucenia wysokimi czestotliwosciami objawiajace sie jak swisty czy gwizdy o zmiennej wysokosci. - tu problem lezy glownie po stronie zasilaczy impulsowych i swiadczy o ich nienajlepszym zaprojektowaniu = tanie chinskie lub uszkodzone. Inne zrodlo problemu to zle zaprojektowane plytki/polaczenia przy DAC i bliskosc innych zrodel sygnalow impulsowych/cyfrowych.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Od wzmacniacza audio w telewizorze nie oczekiwałbym rewelacji. Wielu producentów traktuje ten element po macoszemu. Kiepska filtracja napięcia zasilania, masy często wspólne z masami sterowania matrycą i na koniec - wisienka na torcie, w postaci końcówki mocy PWM. Najprościej w Twoim wypadku byłoby zastosować prosty wzmacniacz słuchawkowy w klasie AB, podłączony do wyjścia komputera.
  • Poziom 7  
    Jak podłączyłem słuchawki pożyczone do wejścia audio w TV i podgłośniłem słuchawki na maksa suwakiem to ten dźwięk "prądu" był jeszcze bardziej słyszalny, podpiąłem bezpośrednio pod komputer, podgłośniłem na maksa i nic nie słychać, cisza jak makiem zasiał. W tym problem, że brat jedzie jutro i te słuchawki zabiera, tak, że muszę podjąć jakieś działania w tej sprawie. Mam dobre słuchawki, ale tak jak pisałem grają głośno tylko jak są podpięte po TV, ale wtedy występuje ten dźwięk prądu.

Czy korzystanie z tych słuchawek podłączonych do TV nie uszkodzi telewizora albo komputera? I od razu zaznaczam że nie da się nic zrobić z nimi żeby grały głośniej poprzez komputer bo już próbowałem wszystkiego.
    To te słuchawki:
    https://www.emag.pl/sluchawki-nauszne-pioneer...czarne-se-m521/pd/D9ZYYYBBM/?ref_id=308193690 .

Zakup prostego wzmacniacza słuchawkowego rozwiąże problem? Z tego co widzę to taki wzmacniacz to ponad 100 zł, to chyba bardziej się opłaca kupić te słuchawki:
    https://www.morele.net/sluchawki-genesis-naus...dswietlenie-czarno-czerwone-nsg-1107-1685516/
    Z tego co mi Pan tam na czacie napisał nie powinno być problemu z głośnością tych słuchawek.
  • Poziom 14  
    W AVT kupisz za 26 PLN do samodzielnego montażu.
  • Poziom 7  
    Z tym montażem to może być problem. Czy korzystanie z komputera ze słuchawkami podpiętymi pod TV z tym dźwiękiem " prądu " (szumieniem) jest bezpieczne dla komputera i telewizora ?
  • Poziom 14  
    Raczej tak. To co nazywasz dźwiękiem prądu jest według mnie efektem zakłóceń toru audio spowodowanym złym ekranowaniem. Słyszysz więc wzmocnione pochodne cyfrowego sygnału video nakładające się na audio - częściowo w kablu HDMI, częściowo w układzie telewizora. Sytuacja mało komfortowa - zwłaszcza podczas odsłuchu z użyciem słuchawek.
  • Poziom 7  
    Co w takim razie mógłbym z tym zrobić jeszcze ? Nowy kabel hdmi ? Wymienić wejście audio w TV ? Czy może lepiej kupić sobie nowe słuchawki gamingowe albo ten wzmacniacz ?

Podpiąłem kabel hdmi z wejścia dvi do stb i dalej to samo .
  • Poziom 14  
    Dobry kabel HDMI sporo kosztuje, a nie masz pewności że rozwiąże problem. Jakikolwiek wzmacniacz z wejściem LINE podłączony do komputera załatwi sprawę. Możesz przecież zainwestować w słuchawki bezprzewodowe BT.
  • Poziom 7  
    Ja potrzebuję tych słuchawek do gier i filmów . Miałem już zamiar kupić bezprzewodowe i adapter ale takie słuchawki podobno gorzej grają i przy oglądaniu filmów albo grach potrafią mieć nawet do 3 sekund opóźnienia dźwięku względem obrazu. Nigdy nie użytkowałem takich słuchawek ale z tego co poczytałem w internecie to większość tego typu słuchawek ma opóźnienie.