Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana Risco GTC One na Satel Integra 128/256 z sterowaniem domem

sikor82 22 Feb 2020 20:58 798 1
Optex
    sikor82
    Level 2  
    Dzień dobry Wszystkim,

Zadaje nowe pytanie, bo nie znalazłem odpowiedzi na podobne kwestie na forum.
    Kupiłem dom 150m2, 2 piętra w stanie deweloperskim z wbudowanym systemem alarmowym Risco GTX one.
    Alarm wyposażony jest w jeden najprostszy manipulator klawiaturowy.
    Alarm jest założony przez Solid i przez nich nadzorowany. Ma jeszcze dwa lata gwarancji.
    Do alarmu są podpięte 4 czujki ruchu wewnętrzne. I to tyle instalacji alarmowej, więc słabo.

Już po analizie możliwości działania Risco widzę że muszę zmienić alarm mimo tego że jest jeszcze dwa lata na gwarancji.
    Po prostu nie spełnia nawet średniego poziomu bezpieczeństwa.

Zmienić go chcę też, gdyż chciałbym podłączyć dużą część systemów w domu pod jedną centralę i automatycznie nimi zarządzać.
    Do podłączenia mam:
    0. Dwa manipulatory 7 cali, dotykowe, które będą obsługiwały wszystkie podłączone systemy.
    Satel podobno umożliwia obsługę wszystkich z poniżej wymienionych systemów:

1. System alarmowy. Obecne czujniki ruchu, 3 kurtyny zewnętrzne, czujniki otwarcia 16 okien, czujnik otwarcia bramy garażowej, czujniki zalania, przeciwpożarowe, zawór odcięcia wody w przypadku zlania. Część z systemu będzie bezprzewodowa,
    2. Wideodomofon z dwoma ekranami (parter i piętro), które będą też obsługiwały resztę systemu.
    Przyciski na podwórku w pobliżu furtki do otwierania jej przy wychodzeniu na zewnątrz (otwieranie furtki także ma działać z poziomu ekranów wewnątrz domu,
    3. System sterowania roletami zewnętrznymi. Raczej Wi-Fi, bo już mam tynki wewnętrzne położone. Muszę tylko dorobić puszki koło okien i wyprowadzić przewody na zewnątrz do sterowania roletami,
    4. Otwieranie i zamykanie bramy przesuwnej przed domem,
    5. System nawadniania na podwórku (kiedyś zrobię),
    6. Sterowanie automatyczną kosiarką (kolejny etap),
    7. Sterowanie oświetleniem na zewnątrz i wewnątrz domu,
    8, Sterowaniem elektrycznym ogrzewaniem podłogowym. W całym domu będzie ogrzewanie na podczerwień.

Oczywiście całość będę robił etapami.
    Czy system Satel Integra nawet 256 jest w stanie garnąć taką instalację?

Czy to już jest poza jego możliwości?
    Co proponujecie jeżeli Integra rzeczywiście się nie nadaje?
    Alarm oczywiście jest obowiązkowy więc może zostawić Risco GTX One i do tego dołożyć coś w stylu HomeCenter2?

Niestety całość w dużej części będzie musiała być bezprzewodowa.
    Z puszkowymi sterownikami np rolety, oświetlenie
    Nie mam już możliwości położenia magistrali i całej komunikacji przewodowej.

Będę wdzięczny za rady i wskazówki jak to sensownie rozwiązać.

Pozdrawiam
  • Optex
    sikor82
    Level 2  
    Poradzicie coś w powyższym temacie?