Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

onkyo tx-sv373 Szum i buczenie na jednym kanale. Pomocy!!!!!

27 Wrz 2005 21:55 1572 5
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam szum w głośnikach na prawym i lewym kanale. Poziom tego szumu jest niezależny od poziomu głośności, za to narasta wraz z podbiciem tonów wysokich powyżej +1 (w skali -6/+6). Jak można temu zaradzić?
    Następnym problemem jest wyrażne buczenie (a raczej bzyczenie dużego komara:)) Przy podbiciu tonów niskich powyżej +1. Ale efekt ten objawia się tylko na jednym, lewym kanale i także jest niezależny od poziomu głośności.

Zakłocenia nie są spowodowane sygnałem wejściowym, gdyż wszystkie wejscia odłączyłem i nie było poprawy. Zamieniłem też kolumny, i wszystko wskazuje na to ze jest to wada amplitunera.
    Zauwarzyłem też że dotykając metalowych części, można odczuć delikatne mrowienie, ale nie wiem czy są to wibracje czy zakłócenie elektryczne. Przed ingerencją w amplituner, mam jeszcze podejżenie czy mogą to być kable audio (choć mam firmowe jamo)
    Bardzo prosze o sugestie i rozwiazania, gdyż efekt ten jest bardzo męczący zwłaszcza przy cichym słuchaniu muzyki. Szumy może nie są do usunięcia, ale nie wydaje mi się żeby bzyczenie na jednym z kanałów było normalne.

Pozdrawiam.
    Grzegorz
  • Poziom 16  
    Siema

Poszły ci tranzystory mocy. Ja też tak miałem w unitra AT 9115 ale tylko na lewm kanale. Pewnie miałeś większę bezpieczniki i spaliły się tranzystory mocy i jeszcze tranzystory sterownicze.
  • Poziom 11  
    Ale czy możliwe jest takie uszkodzenie zeby wszystko grało, a jednocześnie generowały się szumy? Jednym słowem mam to rozumieć tak że tranzystory działają ale ich "przypieczenie" spowodowało powstanie tych szumów? Bo obydwa kanały normalnie grają, tyle ze są zakłócenia w tle.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Zaraz sie biore za sprawdzenie. Jeżeli szum ustanie po zwarciu masy wej z masą kondensatora, to co należałoby zrobić?
    I jeszcze z których kondensatorów mam korzystać, zasilacza czy wyjscia sygnalu?
  • Użytkownik usunął konto