Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaniki różnych kamer do momentu restartu switcha

23 Lut 2020 13:13 201 7
  • Poziom 12  
    Dzień dobry. W dwóch różnych obiektach mam DVR DS-7608NI-K2 wraz z kamerami DS-2CD1323G0-I , switch poe PULSAR S108. Co jakiś czas wylatuje jedna z kamer - nigdy ta sama. DVR nie widzi kamery - jest offline. Switch daje zasilanie na kamerę - brak linku. Po restarcie switcha wszystko jest dobrze. Popracuje zestaw tydzień i znów brak innej kamery. Obstawiałem w pierwszym obiekcie switcha ale teraz gdy te same objawy mam na innym obiekcie bardzo się nad tym zastanawiam czy błąd nie jest w czymś innym. Nigdy nie miałem problemów z Pulsarem a jak u WAS?
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Nie DVR, a jak już to NVR :)

Co do samego problemu - przez ostatnich kilka lat założyłem przeróżne switche różnych producentów(w tym i owego Pulsara) i wydaje mi się, że takiego problemu nie zauważyłem - klienci nie zgłaszają nic takiego.

Czy switche PoE, które masz zamontowane są podłączone do sieci lokalnej danego obiektu(jeśli tak to odepnij "dojście" internetu do switcha PoE przed zresetowaniem switcha)? Może są problemy z adresacją w sieci(kamery adresy mają na sztywno)? Sprawdzałeś przed zresetowaniem switcha, czy dana kamera odpowiada na pingi? Wtyczki w jakim standardzie zarobione? Próbuję znaleźć jakieś powiązanie, ale wychodzi chyba na to, że może trafiłeś na jakąś wadliwą serię S108 - różnie to bywa ze sprzętami...
  • Poziom 12  
    Też nigdy nie miałem problemów z Pulsarem. Kamery mają adresy na sztywno. Standart B. Nie pingują, ale zasilanie dostają. Spróbuję odłączyć switcha od neta przed restartem ale wątpię, że "coś" wchodzi w moją adresację w 7 czy 6 różnych adresów.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Czy odłączenie i restart tylko kamery nie poprawia sytuacji?
    Czy zasilacz switcha nie jest przeciążony?
    W jakim wieku są te switche?
  • Poziom 12  
    Odłączenie kamery i ponowne jej wpięcie przywraca ją do życia. Jeden switch zamontowany w październiku a drugi dwa tyg. temu.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    daniel7606 napisał:
    Odłączenie kamery i ponowne jej wpięcie przywraca ją do życia. Jeden switch zamontowany w październiku a drugi dwa tyg. temu.

To raczej problem z kamerami.
  • Poziom 14  
    Temat nie raz przerabiałem, klient zgłasza że kamera nie działa, na miejscu okazuje się że kamera ma zasilanie że switcha a nie pinguje restart kamery z zasilania i rusza. Problem przerabiałem na różnych instalacjach starszych i nowszych i z moich obserwacji wyszło że na starszych kamera problem z reguły był soft kamer, aktualizacja kamer i problem znikał w 90% przypadków. W nowszych instalacjach i w tych pozostałych 10% że starszych instalacji pomagało zawsze wymiana rj45. Widocznie gdzieś źle dociśnięta rjotka i coś się ze sobą gryzło.
    Oczywiście na obiekcie te same kamery z tymi samymi softami a wypadały różne.

Możesz spróbować zrobić aktualizacje kamer może problem zniknie, jeśli to nie pomoże to bym wymienił rjtki w tych kamerach co wyskakują.

• Poziom 26  
    Ostatnio miałem problemy na 2 obiektach (switche Pulsara). Po kilku podjazdach zmieniłem switche i problem zniknął.