Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chiński obrotomierz uniwersaln - Wskazówka wskazuję skokowo, jak sekundnik.

Filip 1.2 8v 23 Feb 2020 18:57 726 0
    Filip 1.2 8v
    Level 6  
    Witam, kupiłem sobie chiński obrotomierz uniwersalny na 4,6,8 cyl. I z powodzeniem zamontowałem go do renault twingo 1.2 8v z silnikiem d7f. (twingo 1) 2005r. Schemat podłączenia był pod cewkę zapłonowa lecz zaniżał mi o połowę obroty silnika. Postanowiłem znaleźć pin w ECU silnika odpowiadający za sygnał obrotów do licznika (ten sam komputer jest np w clio) i znalazłem pin nr 70. Wszystko gra, podświetla i pokazuje właściwe obroty lecz wskazówka nie działa płynnie tylko działa skokowo jak sekundnik w zegarze. Czy można to jakoś przerobić elektronicznie? Próbowałem obciążać wskazówkę, bez rezultatu nadal mam sekundnik zamiast obrotomierza :) przy nagłych zmianach obrotów ma tam jakąś płynność, lecz jak się jedzie normalnie to wskazówka skacze co 2mm po cyferblacie i dość irytujące to jest. Z góry dzięki za pomoc. Chiński obrotomierz uniwersaln - Wskazówka wskazuję skokowo, jak sekundnik.
    Dodaje zdjęcie że zdemontowana wskazówka i tarczą. Chiński obrotomierz uniwersaln - Wskazówka wskazuję skokowo, jak sekundnik. Chiński obrotomierz uniwersaln - Wskazówka wskazuję skokowo, jak sekundnik.