Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie zaluzjami przy wykorzystaniu Aqara

23 Feb 2020 20:25 216 2
  • Level 3  
    Witam
    Proszę o pomoc - informacje czy przełącznikami Aqara (Aqara Curtain Switch , Zigbee Version Wall Switch) przy zastosowaniu ich do żaluzji można sterować w taki sposób:
    - pojedyncze klikniecie w dół - to całkowite opuszczenie żaluzji
    - pojedyncze klikniecie w górę - to całkowite schowanie żaluzji
    - przytrzymanie guzika w dół to obrót "piórami" żaluzji (gdy żaluzje są całkowicie opuszczone)

Taki przełącznik dostępny jest pod linkiem aliexpress.com/item/32890541280.html
    Wiem, że jest cała masa rozwiązań typowo do sterowania żaluzjami/roletami, ale to mnie jakoś zaciekawiło.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 18  
    To jest łącznik typowo do oświetlenia nie do żaluzji.
    Musisz poszukać najlepiej czegoś dedykowanego.
    W tym przypadku naciśnięcie obydwu klawiszy spowoduje podanie napięcia stałego na L1 i L2.
    Ty potrzebujesz działania monostabilnego.
  • Level 3  
    Daro1003 wrote:
    W tym przypadku naciśnięcie obydwu klawiszy spowoduje podanie napięcia stałego na L1 i L2.

Ale czy na pewno? Jest to przecież łącznik dedykowany również do obsługi elektrycznych zasłon.

Zastanawiam się też nad Legrand Netatmo - łączniki żaluzjowe + gateway ale nie mam pewności co do zasięgu zigbee. Może orientujesz się czy to jest zigbee 1, 2? Miałem już problem z zasięgiem czujek po zigbee (specyficzny dom). Przy aquara/xiaomi mam przynajmniej opcję repeatera co trochę mnie uspokaja.

Opcje sterowników PLC do gniazd (chyba tak się to nazywa) i rozwiązań typu Mobilus, Grenton, Fibaro też sprawdzam ale nie jestem do końca przekonany. Znasz może jeszcze jakieś ciekawe rozwiązania tego typu (najlepiej zintegrowane z przełącznikiem)?