Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Motorola cps - Warto kupić oryginalny Soft? Co zyskam?

23 Feb 2020 22:48 420 7
  • Level 9  
    Dzień dobry.
    Bardzo proszę osoby w temacie o wyjaśnienie kilku zagadnień.
    Mianowicie jestem szczęśliwym posiadaczem kilku radii Motoroli. Dp 2400 ,2600, 3601. Wraz z kablami. "Jakiegoś " cps-a mam. Na swoje potrzeby programuję.
    Natomiast zaktualizować radii nie mogę. "Brak pakietów " zapisać codplug -a również nie mogę.
    O aktywacji funkcji w ogóle nie wspominam.
    Pytanie co to w ogóle jest Eid ? Czy wraz z zakupem cps-a je dostanę? I przede wszystkim co dzięki niemu zyskam.?
    Kolejne pytanie brzmi , czy dobrze myślę że aktywowanie trybu cyfrowego w dp1600 (tylko analog działa) to kolejna płatna usługa ,której mimo oryginalnego cps-a nie zrobię?
    Bardzo proszę o wypowiedzenie się osób będących w temacie.
    Dziękuje
    Adam
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Odnosząc się do cps.
    To kwestia moralności. Z drugiej strony, taki soft kosztuje wiadro pieniedzy i tu motorola skrupułów już nie ma.

W internecie... zresztą sam wiesz, co w internecie ;)
  • Level 9  
    W gruncie rzeczy zaniósłbym te wiadro pieniędzy do Motoroli gdybym wiedział że , Soft dostaję na amen,będzie się aktualizował oraz dostanę dostęp do serwera. Tj.możliwość aktualizacji radiotelefonów itd.
    W DP 3601 oprogramowanie mam archaiczne tak jak z fabryki wyszedł a nowszego w internetach znaleźć nie mogę.
    Jak ktoś ma to udaje że wiadomości nie widzi i kisi w skarpecie.
    Spokojnie ,zapłacę motoroli ale chcę wiedzieć co dzięki temu zyskam,aby nie było sytuacji że kasa wydana ,a podczas próby pobranie softu do radia wyskakuje komunikat żeby wziąć to samo wiadro ,dołożyć miedzi i wsiadać w Pks-a do motoroli ;-)
    W przeciwnym wypadku to się w ogóle mija z celem
  • Level 9  
    Tak tam już byłem i akurat do 3601 materiału niemnogo że tak powiem ;-)
    Tutaj : https://www.finetopix.com/ się prawie pożywiłem ale linki wygasły ,a z tego co udało się pobrać żaden soft nie jest kompatybilny.
    Jakaś masakra.
    Warto tam zajrzeć. W zakładkę dmr jakby ktoś tam szukał ...wiecie czego.

Wujek Google rozkłada ręce , na 40-tej stronie w wynikach wyszukiwania to w życiu nie byłem ;-) a trochę już żyję.
    I nadal nic.
    Także zwracam się z apelem do kolegów krótkofalowców którzy są w posiadaniu nowszego softu do dp 3601 Vhf o pomoc.
    Nowszego od najstarszego :-)
    W przeciwnym wypadku krew mnie zaleje i będę musiał wziąć to wiadro i iść do motoroli...
    Swoją drogą na prawdę nikt nie ma oryginalnego cps-a i nie podpowie co można ? a czego nie można za jego pomocą.
    Pisałem do jednego z dealer-ów to nawet nie raczyli odpisać.
    Co za czasy... ?
  • Level 9  
    Brać krótkofalarska nie zawiodła i kolega SP5IT wskazał właściwą drogę do rozwiązania problemu.
    Za co serdecznie Dziękuję.
    Dziękuję również koledze yes2mike za zabranie głosu w dyskusji ,bo jakoś dyskutanci nie obrodzili tym razem.

Tematu jeszcze nie zamykam gdyż nie padła odpowiedz na kluczowe pytanie tego tematu.
    W przyszłym miesiącu osobiście odwiedzę dealera motoroli ,zgłębię temat i opiszę ,gdyby ktoś kiedyś miał podobny dylemat.
    Thx
    Adam
  • Level 9  
    A więc przyszedł czas na odpowiedź w temacie zadanego przeze mnie pytania.
    Okazuje się że zakup Cps-a nie da nam absolutnie nic ,oprócz programowania radiotelefonu.
    Dostępu do serwera z aktualizacjami nie będzie. Identyfikatora Eid nie dostaniemy.
    Odnośnie uruchominia trybu cyfrowego w dp 1400 odbywa się to przez aktualizację oprogramowania.
    Cena 300pln.
    Także wszystkie czynności w cps-ie wymagające identyfikatora eid tylko u autoryzowanych partnerów motoroli.
    Lub przez posiadanie odpowiedniej paczki softu jeśli jest dostępny w internecie.
    Tyle.
    Temat do zamknięcia
  • Level 9  
    A więc przyszedł czas na odpowiedź w temacie zadanego przeze mnie pytania.
    Okazuje się że zakup Cps-a nie da nam absolutnie nic ,oprócz programowania radiotelefonu.
    Dostępu do serwera z aktualizacjami nie będzie. Identyfikatora Eid nie dostaniemy.
    Odnośnie uruchominia trybu cyfrowego w dp 1400 odbywa się to przez aktualizację oprogramowania.
    Cena 300pln.
    Także wszystkie czynności w cps-ie wymagające identyfikatora eid tylko u autoryzowanych partnerów motoroli.
    Lub przez posiadanie odpowiedniej paczki softu jeśli jest dostępny w internecie.
    Tyle.
    Temat do zamknięcia

Dodano po 2 [minuty]:

Temat rozwiązany przez konsultacje z dealerem. Szczegóły w wiadomości powyżej.