Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mozilla thunderbird zawiesza się przy nowej poczcie - tylko nazwa.pl, WIN10

24 Lut 2020 00:20 177 2
  • Poziom 12  
    Witam,

Mam problem na jednym z komputerów. Program Mozilla Thunderbird (aktualna wersja 68.5.0 (32 bity)). System Windows 10.

Mam kilka kont pocztowych (kilka na @op.pl oraz jedno na @nazwa.pl). Gdy przychodzą emaile na @nazwa.pl Mozilla Thinerbird się zawiesza. W zależności ile emaili przyjdzie tym dłużej się zawiesza (program nie odpowiada). Gdy przyjdzie kilka emaili trwa to kilkadziesiąt sekund, gdy przyjdzie np. 40 to nawet 5 minut. Potem wszystko wraca do normy i działa normalnie. Gdy przychodzi poczta na @op.pl nic się nie dzieje, wystarczą 2-3 emaile na @nazwa.pl i znów to samo.

Mam takie same skrzynki na innym komputerze z systemem Vista i tam wszystko śmiga. Sprawdzałem i jeśli niczego nie przeoczyłem to konfiguracja skrzynek jest taka sama. Wszystkie skrzynki na IMAP.

Kwestia internetowego połączenia wykluczona - sprawdzałem na kilku łączach. Zawsze ten sam efekt.

Obstawiam, że coś się "kłóci" z zabezpieczeniami Windowsa 10, ale nie jestem w tym biegły.

Proszę o pomoc. Dzięki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    gieroj napisał:
    W zależności ile emaili przyjdzie tym dłużej się zawiesza (program nie odpowiada). Gdy przyjdzie kilka emaili trwa to kilkadziesiąt sekund, gdy przyjdzie np. 40 to nawet 5 minut.

Czyli raczej nie zawiesza sie a odbiera te maile.
    POP3 i IMAP tak samo? Wysyłka przez nazwa.pl też daje podobny efekt?

gieroj napisał:
    Mam takie same skrzynki na innym komputerze z systemem Vista i tam wszystko śmiga.

Ten komputer w tej samej sieci?

gieroj napisał:
    Kwestia internetowego połączenia wykluczona - sprawdzałem na kilku łączach. Zawsze ten sam efekt.

A inny klient poczty na tym samym komputerze sprawdzony?
  • Poziom 12  
    Witam,

Dzięki za odpowiedź.

Thunderbird się zawiesza - odbiera pocztę to fakt, ale w tym czasie nie można praktycznie niczego zrobić, co chwilę pojawia się dopisek - program nie odpowiada. Jak skończy wszystko wraca do normy. Chodzi tylko o skrzynkę nazwa.pl.

Ten komputer to laptop i próbowałem go też podłączać przez wifi do tej samej sieci gdzie działa stacjonarny z tym samym thunderbirdem i tymi samymi skrzynkami. Na stacjonarnym wszystko bez problemu, na laptopie problem.

Mała koretka - na stacjonarnym mam nie Viste tylko Win7.

Problem jest od wielu miesięcy, to nie tak, że nagle się coś zmieniło. Od początku pracy na tym laptopie.

Przy wysyłaniu nie zauważyłem problemu.

Pozdrawiam.