Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B6 2007r kombi - tylna klapa nie opuszcza się z przycisku

24 Feb 2020 09:46 711 12
  • Level 13  
    Witam,
    siostra ma problem z tym, że nie może zamknąć klapy bagażnika z przycisku znajdującego się na klapie.
    Otwieranie klapy działa poprawnie.
    Przycisk zamykania sprawny. Gdy klapa nie jest otwarta do końca, to jego wciśnięcie zatrzymuje klapę. Jednak gdy się otworzy do końca to po jego wciśnięciu nic się nie dzieje.

Możecie coś doradzić?
    Zaczęło się tak dziać, gdy aku padał. Wymieniła jednak aku na nowy, a klapa nie wróciła do normy
  • Level 13  
    Wczoraj zerknąłem na auto siostry i tak:
    - klapa tylna opuszcza się jeśli zrobię jej test w vcds,
    - przycisk na klapie działa, bo ją zatrzymuje gdy go naciśniemy podczas otwierania się klapy,
    - fizycznie przycisk sprawdzony miernikiem - zwiera.
    - żadnych błędów w zakładce klapy i sterownika komfortu, centralnego.

Co w takim razie może być nie tak?
    Czy jest jakaś procedura przyuczenia sterownika, przycisku do jego funkcji zamykania klapy?
  • Level 27  
    Nastawy klapy robi się po otwarciu na wybraną wysokość i przetrzymaniu przycisku dłużej, sterownik powinien potwierdzić dźwiękiem ale nie mam pewności czy w tym modelu to potwierdzenie będzie.
  • Level 43  
    Podobnie jak szyby elektryczne
  • Level 13  
    jacek074 wrote:
    Nastawy klapy robi się po otwarciu na wybraną wysokość i przetrzymaniu przycisku dłużej, sterownik powinien potwierdzić dźwiękiem ale nie mam pewności czy w tym modelu to potwierdzenie będzie.

Jeśli klapa jest otwarta (na obojętnie jakiej wysokości) i dłużej przytrzymam przycisk to migacze mrugną.

Tylko co dalej? Nic się nie zmienia w moim problemie - tzn. klapa nie zamyka się z przycisku, a z VCDS mogę ją zamknąć - robiąc test zamknięcia klapy.
    Czy sterownik mógł paść przy wymianie akumulatora, lub przy odpalaniu z kabli? A może zgubił program przez zbyt niskie napięcie?
    Nie wiem co mechanik robił. Ale klapa działa zanim oddałem do mechanika, a jak wracałem to okazało się, że już nie działa.
  • Level 27  
    W blokach pomiarowych sterownik klapy "widzi" naciśnięcie przycisku przy podniesionej pokrywie ? Powinna być możliwość nastaw podstawowych testerem.
  • Level 13  
    nie sprawdziłem bloków. Wiesz może który blok?
    Możesz bardziej rozwinąć drugie zdanie?
  • Level 13  
    Bardzo dziękuję. Jutro wypróbuję. Jak nie to jeszcze raz spróbuję odczytać i na nowo przypisać kod Bordnetza
  • Level 13  
    niestety nic to nie pomogło.
  • Level 27  
    A po wciśnięciu jednocześnie obu przycisków klapa poszła do góry ?
  • Level 13  
    Nie. Migacze mignęły wszystkie raz i tyle. Żadnego sygnału dźwiękowego - mimo, że syrena auta sprawna.
    Robione zarówno na włączonym zapłonie i na wyłączonym zapłonie - bo nie wiem jak się powinno Panie Jacku?
  • Level 27  
    Jak pisałem w tym modelu może nie być potwierdzenia dźwiękiem. Jak w blokach pomiarowych sterownika klapy (adres 6D) widać przyciski to problemem jest raczej sterownik. Można też odłączyć akumulator.