Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dialog Semiconductors kupuje spółkę Adesto Technologies za 500 milionów dolarów

ghost666 24 Lut 2020 09:52 324 0
 • Dialog Semiconductors kupuje spółkę Adesto Technologies za 500 milionów dolarów
  W zeszłym tygodniu Dialog Semiconductor dokonał trzeciego zakupu w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ogłaszając zamiar nabycia firmy Adesto Technologies za 500 milionów dolarów. W ramach dążenia do zmniejszenia zależności od Apple, Dialog chce przejąć Adesto, co wzmocni jego portfel przemysłowy i pomoże przyspieszyć ekspansję na rozwijający się rynek IoT w branży przemysłowej (IIoT). Sektor ten obejmuje m. in. inteligentne budynki i automatyzację przemysłową (Przemysł 4.0).

  Jalal Bagherli, dyrektor generalny Dialog, powiedział "Przejęcie to znacznie poprawia naszą pozycję na rynku IoT w branży przemysłowej" i dodał, że portfolio Adesto uzupełni linia produktów Creative Chips, jednej z firm nabytych w zeszłym roku przez Dialog.

  Mark Tyndall, starszy wiceprezes firmy ds. Rozwoju i strategii korporacyjnej, opowiada o strategii firmy w zakresie rozwoju w sektorze IoT. "Nasze wysiłki postępują bardzo dobrze, szczególnie w zakresie aplikacji IoT wymagających BLE i łączności Wi-Fi, w oparciu o nasze wcześniejsze przejęcia Creative Chips i FCI. Dzięki Adesto będziemy mogli oferować klientom jeszcze lepsze rozwiązania. Patrząc z tej perspektywy, szacujemy, że w tym roku dostarczymy 100 milionów jednostek naszych układów scalonych PMIC, Bluetooth o niskim zużyciu energii i dźwiękowych, wraz ze specjalnymi produktami rynku pamięci o niskiej mocy od Adesto, do powszechnych zastosowań, takich jak słyszalne, noszone tagi i czujniki zbliżeniowe".

  "W tej chwili jest zbyt wcześnie, aby ogłaszać wszelkie ostateczne szczegóły integracji, ponieważ ogłoszenie to jest pierwszym krokiem. To powiedziawszy, cieszymy się, że możemy dodać tak wysoko wykwalifikowanych i uzupełniających się zdolności projektowych i inżynieryjnych do naszego portfolio, do obsługi dużego zapotrzebowania napędzanego przez rynek Przemysłu 4.0".

  "Oczekujemy synergii kosztowych w wysokości około 20 milionów dolarów w pierwszym roku kalendarzowym w połączonej firmie dzięki poprawie wydajności zmiany podaży i innych typowych oszczędności spółki. Ponadto oczekujemy znacznych synergii przychodów. Na przykład planujemy zwiększyć synergię przychodów poprzez sprzedaż krzyżową oferty łączności w chmurze Adesto w zakresie automatyzacji budynków z ofertą Dialog w zakresie automatyki przemysłowej" dodaje Tyndall.

  Transakcja, która ma zostać sfinalizowana pod koniec trzeciego kwartału 2020 roku zapewni Dialogowi dostęp do ponad 5000 nowych klientów w dziedzinie łączności przemysłowej, inteligentnych systemów pomiarowych i automatyzacji budynków. Uzupełniające się oferty obu firm umożliwią tworzenie pełnych rozwiązań systemowych dla urządzeń noszonych i aplikacji IoT. Będą one łączyć w sobie produkty pamięci Adesto o niskiej mocy z łącznością BLE i Wi-Fi Dialoga oraz bezprzewodowymi układami audio. Dialog powiedział, że odblokuje to także przyszły rozwój na rynku motoryzacyjnym, kwalifikując specjalne produkty pamięci Adesto przy użyciu w branży motoryzacyjnej.

  Źródło: https://www.eetimes.com/dialog-to-acquire-adesto-for-500m-to-access-iiot-market/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9651 postów o ocenie 7744, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom