Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera FS3900DN - błąd close rear unit

grzechotnik 24 Feb 2020 17:32 1362 8
 • #2
  vieleicht
  Level 36  
  Prawdopodobnie czujnik nie kontaktuje. Spróbuj kilka razy energicznie otworzyć i zatrzasnąć moduł z tyłu.
  Podobnie jak w tej drukarce możesz sprawdzić czy "stymulowany" czujnik zadziała :)
  https://www.youtube.com/watch?v=WtgeVN9JL0E
 • #3
  forteca
  KYOCERA specialist
  Witam,

  w żadnym razie niczym nie trzaskaj, ponieważ możesz tylko pogorszyć sprawę, lub coś ułamać. To jest zupełnie inna drukarka, niż ta na filmiku.

  Wszystko na spokojnie. Zacznijmy od początku, łopatologicznie. Odwróć drukarkę "plecami" do siebie, w ten sposób abyś siedział na wprost tylnej klapy z zespołem utrwalnia (to coś co jest gorące). Otwórz klapę, używając szarej dźwigni i wysuń klapę do oporu. I, teraz zajrzyj do wnętrza drukarki po lewej stronie, powninien tam znajdować się taki biały dyngs, który możesz wcisnąć. to jest czujnik zamknięcia klapy. A teraz spójrz na lewą stronę klapy od środka, czyli od lewej strony zespołu utrwalania. Powinieneś zobaczyć na wysokości tego czujnika blaszkę. Ta blaszka prawdopodobnie jest wygięta i przy zamkniętej klapie nie "wciska" czujnika. Musisz odgiąć tą blaszkę w stronę tego czujnika i zaknąć klapę. Muszą zaskoczyć oba zatrzaski po lewej i prawej stronie. Powinno zadziałać.

  Powodzenia.
 • #5
  forteca
  KYOCERA specialist
  Czyli, co? nie drukuje, nie uruchamia się, rozwiniesz myśl? Może zrób zdjęcie tego czarnego ;-)
 • #7
  forteca
  KYOCERA specialist
  No dobrze, naciskasz i co? Błąd nie znika? ale drukarka zakręci? naciskasz palcem czy zamykasz całą klapę?
 • #9
  forteca
  KYOCERA specialist
  W takim razie musisz zerknać do gniazda zygnalowego w zespole utrwalania. Jedno gniazdo jest w maszynie, drugie w zespole. Najlepiej byłoby gdybyś wyciągnął cały zespół utrwalania. Jest na dwóch zatrzaskach. po jednym z lewej i z prawej strony. Zdarza sie, że przy zacięciach w gniazdo dostaje się kawałek kartki, który przerywa sygnał na obwodzie. Kartka znajduje się błęboko w gnieździe i ciężko ją dostrzec bez wyciągnięcia zespolu i bez latarki.