Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JAK TO PODLACZYC !! ... CD4011BE i uklad logiczny POMOZCIE

27 Wrz 2005 23:31 2836 7
  • Poziom 13  
    hej, mam taki problem Wymyslilem sobie imitacje alarmu w samochodzie - ma to byc migajaca dioda LED na bazie ukladu bramek logicznych / zeby sama sie wylaczala i wlaczala /
    Znalazlem kosc z bramkami, ale nie wiem jak ja podlaczyc !
    Pomozcie mi prosze, bo juz caly dzien siedze z lutownica i nic mi nie wychodzi
    Schemat logiczny, oraz schemat kostki przedstawiam na rysunku.
    jest to kosc CD4011BE oraz migajaca dioda LED 12V.
    Bramki w ukladzie NAND

Zasada dzialania: wkladamy kluczyk to stacyjki - napiecie idzie na bramke logiczna - bramka ma dwa sygnaly : 1 i 1 na wejsiu, wiec jest 0 na wyjsciu- wiec dioda sie nie pali . Wyjmujemy klucz ze stacyjki : bramka ma dwa sygnaly: 1 i 0 - wiec jest 1 na wyjsciu - wiec dioda sie pali.

Dodam, ze podlaczalem juz takze wg schematu nr2 od kolegi z tego forum, ale dalej nici :/ [/b]
  • Poziom 28  
    Zakup sobie diodę mrugającą- kosz kilkanascie/kilkadziesiąt gr-poproś by sprzedawca dobrał Ci bocznik i po problemie.Do tego dorzuć graetza, rusz tym co masz pod włosami i po kłopocie. A bramki zostaw sobie do bardziej ambitnych zadań.
    p-m $$
  • Poziom 13  
    ...bocznik ? ... graetza ? ...

fajowo :) zebym jeszcze wiedzial, o czym mowisz :P Mozna jasniej ? :)
    dialogi na GG mile widziane :P
    GG:4479479
  • Poziom 28  
    Danthe proponuje bardzo proste rozwiązanie Twojego problemu
  • Poziom 13  
    stachserwis: ale co to jest ten bocznik ? ... i graetz ? ... :)
  • Poziom 28  
    Podstawy elektroniki/elektrotechniki-poczytaj w wolnym czasie (przed męczeniem CD-4011).

p-m $$
  • Poziom 13  
    o jaaaaaa...
    zamiast sie przemadrzac, poprostu walnij schemat i pozwol sie rozwijac samoukom ! ... gdyby kazdy mial czytac teorie, zanim zrozumie praktyke, to by nic na swiecie nie wymyslili !
    A ile satysfakcji, jak czlowiek wie tylko, ze istnieje cos takiego jak bramka logiczna, a pozniej wymysli sobie jakis schemat, znajdzie ( po schematach ukladow ) odpowiedni uklad scalony, i kombinuje tak zeby dzialalo ! TO ROZWIJA to co masz pod wlosami - jak ty to wyzej piszesz ! ...