Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 3 drzwi - Kończący się płyn Eolys - kontrolka

25 Lut 2020 13:28 168 5
  • Poziom 7  
    Witam
    Posiadam Citroena C4 1.6 2005r w 3 drzwiach. Podczas zakupu zostałem "poinstruowany" gdzie znajduje się zbiornik oraz jak napełnić go płynem.
    Niestety nie dopytałem się pewnych rzeczy, a mianowicie:
    1.) Czy gdy płynu będzie już mało (będzie się kończyć) pojawi się jakaś kontrolka bądź informacja o tym?
    2.) Na jak długo mniej więcej starcza tego płynu, jest jakiś przelicznik? (np: na 100L paliwa pobiera 1L tego płynu)?
    3.) Chciałbym się również przy okazji zapytać czy jest możliwość sprawdzenia średniego spalania. Aktualnie wyświetla mi spalanie bieżące, które ciągle skaczę podczas jazdy (co jest raczej logiczne), dlatego wolał bym widzieć spalanie średnie

Dziękuję z góry za każdą pomocą odpowiedź.
  • Poziom 20  
    rolfik13 napisał:
    Witam
    Posiadam Citroena C4 1.6 2005r w 3 drzwiach. Podczas zakupu zostałem "poinstruowany" gdzie znajduje się zbiornik oraz jak napełnić go płynem.
    Niestety nie dopytałem się pewnych rzeczy, a mianowicie:
    1.) Czy gdy płynu będzie już mało (będzie się kończyć) pojawi się jakaś kontrolka bądź informacja o tym?
    2.) Na jak długo mniej więcej starcza tego płynu, jest jakiś przelicznik? (np: na 100L paliwa pobiera 1L tego płynu)?
    3.) Chciałbym się również przy okazji zapytać czy jest możliwość sprawdzenia średniego spalania. Aktualnie wyświetla mi spalanie bieżące, które ciągle skaczę podczas jazdy (co jest raczej logiczne), dlatego wolał bym widzieć spalanie średnie

Dziękuję z góry za każdą pomocą odpowiedź.

1 - Kontrolkę ci wywali jak będzie się kończył. Warto podjechać na Lexię i sprawdzić ile go masz w tej chwili.
    2 - Uzależnione to jest od wielu czynników, ale 3l na ok. 120 tyś km bodajże.
    3 - Na manetce wycieraczek masz przycisk od komputera pokładowego chyba, że ktoś grzebał w ustawieniach wyświetlanych informacji.
  • Poziom 29  
    sly_1978 napisał:
    Uzależnione to jest od wielu czynników, ale 3l na ok. 120 tyś km bodajże.

Chyba, że będzie tankował po 5 litrów ON to nawet na 20 tyś nie starczy :).
  • Poziom 20  
    madamsz1 napisał:
    sly_1978 napisał:
    Uzależnione to jest od wielu czynników, ale 3l na ok. 120 tyś km bodajże.

Chyba, że będzie tankował po 5 litrów ON to nawet na 20 tyś nie starczy :).

Jest taka opcja również.
  • Poziom 7  
    Znalazłem informację że za pomocą manetki można przejść na inne zakładki (pierwsza zakładka jest oznaczona autem, druga oznaczona nr 1, a trzecia nr 2). Przechodząc na zakładkę nr 1 albo nr 2 mam tam wartości które się nie zmieniają (np: 99999Km). Spróbuje może jakoś te wartości zresetować do 0 może to coś pomoże.
  • Poziom 15  
    Nie pomoże bo to jest trip 1 i trip 2.