Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler Grand Voyager 2010 - Pilot/kluczyk odpala lecz nie steruje zamkami

kubacci 25 Feb 2020 16:22 615 0
    kubacci
    Level 1  
    Czesc chlopaki, slyszalem ze tutaj jest masa magikow wiec w sumie w Was moja jedyna nadzieja.
    Krotko i mam nadzieje wystarczajaco jasno:
    piloty jako kluczyki odpalaja samochod (choc niestety czasem zaraz po odpaleniu samochod gasnie i trzeba odpalic go ponownie, zdarza sie ze i dwa razy) ale nie w tym rzecz.
    Przy zakupie zaden z dwoch pilotow nie sterowal zadnymi drzwiami i rzadko otwieral zamek. Po otwarciu, wymianie baterii, znalazeniu wewnatrz pilota 'talerzykow' ktore odpowiadaja za zamykanie stykow, wyczysczeniu plytki i podklejeniu 'talerzykow' w odpowienich miejscach wszystko bylo cacy.
    Niestety po czasie jeden pilot zaczal miec problem ze sterowaniem 3 dolnymi przyciskami (drzwi boczne i klapa) a teraz drugi. Zaczalem sie przygladac, wymienilem baterie, zdjalem talerzyki, wyczyscilem styki, przeczyscilem styki plusa i minusa z plytka itd. Ogolny podstawowy przeglad nie wskazywal gdzie lezy problem. Zauwazylem natomiast ze dolne przyciski dzialaja w momencie kiedy poloze nacisk na plytke od strony przyciskow mniej wiecej w polowie - nieduzy, ale naginajac plytke wszystko dzialalo. (wokolicach nieaktywnego przycisku, tego bez funkcji na pilocie) Pomyslalem, ze to zimny lut gdzies wiec jedna plytke na probe wygrzalem nieco, niby problem na chwile ustapil ale po schlodzeniu sie do temperatury pokojowej w ogole przyciski przestaly sygnal (w sensie takim, ze rowniez nie dzialaja juz gorne przyciski sterujace centralnym zamkiem) Pilot jako kluczyk dalej odpala samochod. Pare razy udalo mi sie przywolac ktorys przycisk do pracy ale plytka wymagala juz sporego nacisku w srodkowej czesci.
    Klade wiec cala wine na ten element na srodku plytki, ktory nie mam zielonego pojecia do czego sluzy. Czy ktorys z kolegow moglby mi cos poradzic? Moge zamowic nowy kluczyk ale bedzie mnie kosztowal ponad $450 a mam satysfakcje jak takie rzeczy udaje sie naprawic zamiast zamawiac nowe. Dodam ze nie jestem zadnym elektronikiem czy elektrykiem, cos tam wiem i czasem dlubne, ale ... no amator totalny.
    Sprawdzilem omomierzem czy jest zamkniety obwod miedzy + a - na plytce i nie jest, obwod zamyka mi sie do pierwszego napotkanego elementu za + czyli wlasnie ta kosteczka bo nawet nie wiem do czego to sluzy...
    bylbym bardzo wdzieczny za pomoc bo te funkcje przydaja sie bardzo majac dzieciaki.