Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Ariston Genus pali bezpiecznik.

25 Lut 2020 21:14 207 5
  • Poziom 2  
    Posiadam kocioł Ariston Genus Evo. Na płycie głównej wywaliło bezpiecznik. Myślałem że to po wichurach od przecięcia. Podłączyłem listwę przepięciową i wymieniłem bezpiecznik. Efekt- piec pochodził może z godzinę, dwie i znowu wywalił bezpiecznik. Serwisant stwierdził, że to pompa robi przebicie więc podmienił pompy. Efekt żaden. Po powrocie z pracy piec nie działa. Bezpiecznik spalony. Czytałem gdzieś na necie, że powodem może być spalony warystor na płycie głównej. Serwisant sugeruje wymianę płyty za 800pln ale wymiana warystora lub sprawdzenie przez elektronika to jak na razie kwoty o niebo mniejsze.
    Jeszcze do tego jak puszczam wodę to schodzi ciepła i przez jakiś czas leci zimna. Tak jakby piec nie załączał grzałki po puszczeniu wody. Wczesniej było normalnie czyli odkrecam kran i leciała cały czas ciepła woda.
    Czy ktoś miał podobny problem?
  • Poziom 22  
    Zacznij od sprawdzenia wartości napięcia w gniazdku. Może masz jakieś "skoki" napięcia.
    Pożniej odczytaj symbol warystora - zamów w necie taki sam. Przelutowanie go to zadanie z którym poradzi sobie każdy kto umie trzymać lutownicę i odsysacz w dłoni.
  • Poziom 2  
    Warystor to takie moje przypuszczenie ale sprawdzę. Czy może ktoś miał podobny problem i wie co może robić zwarcie że strzela ten bezpiecznik bo coś mi się wydaje że dzisiaj czeka mnie kolejna wymiana podzespołów przez serwisanta. Dzisiaj chyba czas na zawór gazu bo jak to określił to może być przyczyną skoro nie pompa.

Dodano po 3 [godziny] 22 [minuty]:

Napięcie 235-236 więc ok. Warystor cały nieuszkodzony sprawny. Wymieniłem bezpiecznik i czekam ile czasu zajmie jego przepalenie

Dodano po 54 [minuty]:

Chyba mamy to. Mokra wtyczka od zaworu trójdrożnego i śmierdzi. Zawór do wymiany. Dlatego woda leciała raz ciepła, raz letnia.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Najczęściej do wymiany zestaw naprawczy: zawór 3D + siłownik.
  • Poziom 2  
    Zawór wymieniony. Wszystko działa tylko po tym jak nikogo nie było kilka dni w mieszkaniu na pralce która stoi pod piecem było trochę wody. Nie wiadomo skąd pociekła bo wszystko suche. Od tamtej pory nic się nie dzieje.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Trzeba zapytać się serwisanta czy wymienił wkład zaworu i zabezpieczył go właściwie zawleczką. Może też podsączać się separator na korpusie pompy. Lepiej wziąć dobrą lampę i wszystko dokładnie obejrzeć.