Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz Net PS-1502D - spalił się

28 Wrz 2005 00:06 2107 4
  • Poziom 25  
    Witam
    Posiadam taki zasilacz i ulegl on spaleniu :( w wyniku dlugiego trzymania na zwarciu :/ Strzelil mostek Greatza tak ze sie rozkruszyl. Wymieniłem go i jeden rezystor sie ciagle nagrzewa i na wyswietlaczu zamiast 0V jest ok 25V :/ Wymienilem juz prawie wszystko na plytce samego zasilacza. (bo jest jeszcze osobny uklad ale to od pomiaru napiecia tylko) Nie wymieniłem tranzystora 2N3055, czy on moze to powodowac? Aha i dioda sygnalizuje zwarcie :/
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Proponuję zmierzyć tego "dwuena" to powinno wyjaśnić problem - może być uszkodzony - chociaż to sztuka zhajcować coś takiego :D ale jak robił za spawarkę to możliwe.
    Trudno wyrokować nie widząc schematu zasilacza - sam typ niestety niewiele mi mówi...
  • Poziom 25  
    Witam

Zmieniłem ten tranzystor 2n3055 i smiga ładnie :)

Pozdro
  • Poziom 15  
    Drodzy koledzy.
    Tez mam problem z tym zasilaczem. Niestety znalazlem tylko jeden post na ten temat (fajnie ze chociaz jakis). Z moim zasilaczem sprawa ma sie tak. Po wlaczeniu w ogole nie pokazuje napiecia na LCD. Wczesniej mialem problem, ktory udalo sie rozwiazac, mianowicie z obudowy zaczal wydobywac sie bardzo gesty dym i bylo zwarcie do masy. Po otwarciu obudowy okazlo sie ,ze rezystor mocy (ten duzy bialy) dotykal obudowy i "spawal" sobie :). Pozniej dzialal normalnie przez tydzien az padl. Teraz wskazuje caly czas zero. Nie mam zbyt duzego doswiadczenia w naprawach tego typu sprzetu. Jesli moglibyscie to prosze o jakas rade, podpowiedz?

Z gory dziex.
    Bede zobowiazany.
  • Użytkownik usunął konto