Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor 55" do sportu - 4000 zł

boa.z 25 Feb 2020 21:51 723 10
    boa.z
    Level 7  
    Cześć,

Poszukuję telewizora 55” przede wszystkim do oglądania transmisji sportowych live.

1. Budżet: na ten moment max 4000 zł (zakup planuję w maju br., więc przez te 2 miesiące ceny zapewne jeszcze spadną).
    2. Przeznaczenie: głównie sport (dekoder i/lub aplikacje), w drugiej kolejności Xbox One oraz Netflix.
    3. Co powinien posiadać telewizor? 120 Hz, VA, dobry Smart TV (dużo aplikacji, długie wsparcie i aktualizacje), dobry procesor.
    4. Preferencje co do marki: Samsung lub Sony.
    5. Chciałbym, żeby telewizor służył mi co najmniej przez najbliższe 4-5 lat.
    6. Mój obecny TV to 55" Samsung UE55MU6102 i najgorszy nie jest, przekątna jest idealna do pokoju, ale zdecydowanie brakuje mi matrycy 120 Hz.
    7. Nie ma dla mnie większego znaczenia jakość wbudowanych głośników, bo planuję dokupić oddzielne głośniki 2.0/2.1 lub soundbar.
    8. Co mnie denerwuje w telewizorach? Smużenie, słaba płynność, brak dobrego odwzorowania ruchu, przycinanie, szarpanie obrazu, artefakty.

W tym momencie zastanawiam się nad dwoma modelami: Samsung Q70R oraz Sony XF9005, ale nie wiem, który z nich sprawdziłby się lepiej w moim przypadku i tu bym prosił o pomoc (cenne opinie posiadaczy któregoś z tych TV).

Zastanawiałem się też nad tańszymi Samsung Q60R oraz Samsung RU8002. Może do sportu wystarczą i nie uświadczę aż tak dużej różnicy w porównaniu z droższymi modelami z uwagi na ograniczenie jakości obrazu sygnałem z dekodera?
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    boa.z wrote:
    Samsung Q70R oraz Sony XF9005

To najsensowniejszy wybór na dziś. Oba z FALD, 120Hz.
    W maju nie wiem czy jeszcze będą ogólnie dostępne - to modele na 2019 i pewnie ich produkcja juz się kończy, bo wchodzą modele 2020 (z odpowiednimio wyższymi cenami)
    boa.z
    Level 7  
    Dzięki za odpowiedź.

Zatem, który z droższych modeli wybrać? Jakiś argument dlaczego tańsze modele odrzucasz? Chciałbym kupić TV w maju, bo zakładam właśnie, że ceny podanych przeze mnie modeli spadną jeszcze o kilkaset zł. Czy w poprzednich latach w maju poprzednie modele nie były już dostępne, czy na jakiej podstawie to stwierdziłeś?
    Ludwik XVI
    W poprzednich latach w maju juz prawie nic nie było - a juz kompletnie popularnych modeli.
    Marzec/kwiecien jeszcze daje z reguły jakiś wybór...potem często są zwroty, pułkowniki etc.

Modeli na 2020 jeszcze w sprzedaży nie ma więc nic powiedzieć o nich nie możemy. Testy zapewne od maja właśnie.
    boa.z
    Level 7  
    Zatem radzisz kupować teraz, czy czekać na coś innego do maja? Budżet byłby i tak niezmienny do maja tj. 4000 zł.
    Ludwik XVI
    Jak pasuja Ci modele z 2019 to lepiej teraz kiedy są jeszcze dostępne w sklepach.
    Nowe na 2020 wystartują z dużo wyższych poziomów cenowych.
    boa.z
    Level 7  
    Mam rozumieć, że w maju nie kupię za 3000-4000 zł TV o parametrach zbliżonych/lepszych niż dwa zaproponowane przeze mnie modele na dzień dzisiejszy? Nie znam rynku RTV, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Nie wiadomo jeszcze jak będzie transmitowane Euro 2020 w 4K przez TVP, a to mnie najbardziej interesuje na ten moment. Może zrobią appkę tylko na Tizen? Albo tylko na Androida? Wolałbym poczekać.
    boa.z
    Level 7  
    W porządku, to jest zrozumiałem. Ale czy w maju będą tylko nowe modele w sprzedaży?
    Ludwik XVI
    Resztki starych jeszcze będą, z reguły zostają powystawowe etc...
    Pewności nie ma żadnej. Możesz śledzić Stany magazynowe sklepu gdzie chcesz kupić.
    boa.z
    Level 7  
    Z tego co na ten moment widzę, to ofert na ww modele tylko przybywa..