Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aktywny HUB - za słabe zasilanie dla dysku?

26 Feb 2020 10:03 414 5
  • Level 9  
    Witam, posiadam tv box mecool m8s pro+ i gdy podłączam do niego przez USB dysk Toshiba Canvio Basic 3tb to czasem jakby dostawał za mało prądu bo zaczyna zgrzytać i potrafi się nawet czasem rozłączyć z tv boxem.

Tutaj tylko podłączony pod hub z zasilaniem.

Link

A tutaj podpięty dysk pod hub z zasilaczem i to podpięte pod tv box.

Link

Gdy jest podłączony do komputera to nigdy nie wydaje takich dźwięków.
    Doczytałem w necie że powinien pomóc aktywny hub pomiędzy dyskiem a tv boxem. Zakupiłem taki https://www.aliexpress.com/item/4000104637294.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d1kphGU 4 portowy USB 3.0 z zasilaczem. Niestety chyba nie chce współgrać z tym dyskiem i tv boxem.
    Gdy podłączam HUB do zasilacza i do tego dysk to wydaje takie trzeszczące dźwięki, czyli jakby dostawał za mały prąd bo nawet lampka się w nim nie zapala. Powinna się zapalić niebieska (oznaka podłączenia dysku do usb 3.0). Tylko skrzeczy.
    Gdy podłączam HUB do portu w laptopie usb 2.0 to dioda zapala się na biało, a jak do usb 3.0 na niebiesko. Transfery wtedy są takie jakbym dysk podpiął bezpośrednio przez kabel do usb w laptopie. Nic wtedy nie skrzeczy.

Za to jak podłączam hub z zasilaczem do tv boxa i do huba dysk to dysk jakby się aktywował, bo biała lampka led się zapala (nie wiem czy nie powinna się zapalić lampka niebieska czyli usb 3.0, chociaż tv box ma usb 2.0, więc może dlatego). Tv box przez chwilę widzi dysk, jednak po jakiejś chwili dysk zaczyna znowu skrzeczeć, czyli tak jakby miał za mało prądu. Chociaż hub jest podpięty pod zasilacz.

Czym to może być spowodowane? Kiepski HUB czy coś nie tak jest z dyskiem czy tv boxem?
  • Level 43  
    Ten Chiński HUB to się nadaje ale do pena podpiąć a nie dysk. Podpinaj zawsze bezpośrednio do komputera bo uszkodzisz dysk.
  • Level 9  
    Ale mój problem polega na tym że jak mam dysk podpięty pod tv box, to jakby box miał za słaby port USB i podawał za słaby prąd i czasem dysk zaczyna trzeszczeć. Chciałem tego uniknąć i podpiąć dysk przez Hub do TV boxa, żeby zawsze miał podany odpowiedni prąd i nie tykał. Tylko właśnie czy inny Hub da radę to ogarnąć?
  • Level 2  
    Wszystie huby sa chinskie, i te za 50 PLN i te za 400 PLN.

Jak przegladnie sie huby dostepne na rynku latwo zauwazyc
    ze roznia sie one zasilaczami jakie do nich sa oferowane.
    Od 5V / 1A do 12V / 4A albo i lepiej.
    Twoj hub ma zasilacz 5V/1A wiec obawiam sie ze jest za slaby zeby to wszystko pociagnac.
    Dla przykladu tu masz hub 4 portowy ktory jest zasilany 3A zasilaczem:

https://www.amazon.co.uk/Splitter-Individual-Switches-Charging-Included-Black/dp/B07N7DB3JG/
  • Level 28  
    Pany jak mam jakoś HUBA TP-Link UH720 USB 3.0 i jakoś nie mam problemów.
    Na zdjęci widać jakby wtyk zasilania nie był do końca wpięty. Dociśnij go.
  • Level 9  
    Kupiłem hub Unitek Y-3089 i podłączyłem do niego ładowarkę z kablem przez mini usb i dysk działa bez problemu. Wtyku zasilania nie da się dalej wetknąć, jest już do oporu. a wchodzi mniej więcej połowa. Już zgłosiłem na aliexpress spór o zwrot środków z wysłanymi filmikami jak to wygląda. Zobaczymy czy zwrócą kasę.