Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mały liniowy siłownik elektryczny

Cink4 26 Feb 2020 13:30 729 8
    Cink4
    Level 7  
    Witam,
    Potrzebuje wysuwać półkę meblową na prowadnicach "szufladowych" za pomocą bezprzewodowego pilota.
    Myślę o wykorzystaniu siłownika liniowego. Na pewno nie musi mieć on dużej siły ponieważ półka ma być obciążona masą około 7kg, a same prowadnice są dobrej jakości i stawiają mały opór.
    Zależy mi na tym by można było ustawić stałą wartość skoku tak by pozycja wysuniętej półki zawsze była taka sama.
    O ile wysunięcie, które ma być ustawione to około 150mm to sama półka maksymalnie wysuwa się na około 300mm i za takim skokiem się rozglądam (może się czasem przydać żeby mieć lepszy dostęp).
    Wiem, że niektóre siłowniki przy swojej dużej sile są dosyć powolne i wpadają w drgania, mi zależy na w miarę płynnej pracy, prędkość to mniej ważna sprawa.

Czy ktoś zna najlepiej jakieś gotowe zestawy: siłownik ze sterownikiem i pilotem zdalnego sterowania? Lub osobne elementy do podłączenia?
    Może polecilibyście coś innego niż siłownik liniowy?
    Oczywiście zależy mi na niskiej cenie, nie potrzeba tu niczego z najwyżej półki.
    Na ten moment jedyne co znalazłem to:
    SIŁOWNIK
    STEROWANIE
    Nada się?
    Zbigniew 400
    Level 38  
    Lepszym rozwiazaniem jest napęd linkowy z silnikiem z przekladnią niesamohamowną.
    Cos w stylu napędu skali radia.
    Cink4
    Level 7  
    Zbigniew 400 wrote:
    Lepszym rozwiazaniem jest napęd linkowy z silnikiem z przekladnią niesamohamowną.
    Cos w stylu napędu skali radia.

A możesz coś polecić? Da się do tego dostać sterownik z pilotem?
    Zbigniew 400
    Level 38  
    Trzeba złozyc.
    Sterownik z mikrowylacznikami.
    Radiolinia./Gorke/
    Cink4
    Level 7  
    To raczej przewyższa moje umiejętności.
    Chyba, że znasz jakąś firmę lub kogoś kto poskłada to odpłatnie?
    Elektrobim

Level 15  
    Cześć. Niekoniecznie nie masz umiejętności, wszystkiego można się nauczyć (zobacz filmy na dole). Z siłowników elektrycznych miniaturowych możesz zwrócić uwagę na:
    https://www.elektrobim.pl/sklep/maly-silownik-ld1/
    i do niego małe przełożenie (mało miejsca wykorzystasz, a efekt otwierania będzie dobry - zobacz, że są różne prędkości)
    Ewentualnie z cichych i dobra kultura pracy do mebli (klienci sobie chwalą FDI):
    https://www.elektrobim.pl/tag-produktu/silowniki-do-mebli/

Wracając jeśli inspiruje Cię montaż mechaniczny i rozwiązania dla domu, to zerknij dla przykładu (sporo technicznych informacji zawarliśmy):

Polecamy też inne (np. klapa do piwnicy).
    Albo proste sterowanie siłownikami (bez fachowej wiedzy) masz poniżej:

Jak masz pytania, to śmiało, pozdrowienia i powodzenia "_"
    klamocik
    Level 31  
    Czego nie chcesz wykorzystać układu wysuwania kasety z DVD także sterowania pilotem, zastępując zębatkę linką dzięki temu nieograniczona długość wysuwania ograniczona tylko krańcówkami
    Zbigniew 400
    Level 38  
    Najlepsze rozwiązanie to silnik z przekładnią niesamohamowną i pasek.
    Cink4
    Level 7  
    Zbigniew 400 wrote:
    Najlepsze rozwiązanie to silnik z przekładnią niesamohamowną i pasek.

Ostrzeżenie dla osób, którym użytkownik Zbigniew 400 zaproponuje pomoc.
    W lutym zasugerował system wsuwania według jego pomysłu i w prywatnej wiadomości zaproponował wykonanie go za przystępną cenę.
    Całość miała być zrobiona w kilka tygodni. Do czerwca co tydzień/dwa udawało się z nim kontaktować i za każdym razem obiecywał zakończenie tematu do tygodnia, kolejne opóźnienia tłumaczył ciężką chorobą więc nie naciskałem.
    Ostatecznie na początku czerwca po ponagleniach wysłał kiepskiej jakości filmik ledwo rozpoczętego projektu i obiecał kolejny raz zakończenie wszystkiego do tygodnia.
    Od tego momentu całkowicie przestał odbierać telefony i odpisywać na smsy.
    Z tego co widzę na forum loguje się regularnie i udziela się w wątkach więc to nie choroba utrudnia z nim kontakt.