Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup magnetowidu z systemem TBC - którego producenta sprzęt wybrać?

26 Lut 2020 13:51 321 4
 • Poziom 3  
  Zastanawiam się nad kupnem dobrej klasy magnetowidu z systemem TBC do przegrywania starych kaset VHS na płyty DVD. Taki magnetowid chciałbym połączyć kablem SCART (Euro) ze stacjonarną nagrywarką DVD z dyskiem twardym Panasonic DMR-EX645. Z tego co wiem, najlepsze magnetowidy z systemem TBC produkowały JVC i Panasonic.
  Zastanawiam się, czy wybrać jakiś model Panasonic czy JVC, a może jeszcze innego producenta. Dlatego mam pytanie do ekspertów, czyli użytkowników Elektrody, którzy mieli styczność z takimi magnetowidami. Która marka (JVC/Panasonic) oferuje lepsze magnetowidy TBC pod kątem jakości (czystość, ostrość, kolory) obrazu? Który producent wytwarzał magnetowidy, które lepiej korygowały wady obrazu z kaset VHS (śnieżenie, skakanie obrazu, itp.), miały lepsze i skuteczniejsze systemy DNR, TBC i inne. Która firma oferuje lepszą, trwalszą mechanikę, bardziej odporną na zużycie lub awarię i łatwiejszą ewentualną naprawę? Jeżeli magnetowidy jednego z producentów mają lepszy obraz i gorszą mechanikę lub odwrotnie, to czym powinienem się sugerować przy wyborze sprzętu? A może jeszcze inne marki (np. Sony, Sharp) powinienem brać pod uwagę? Proszę o komentarz.
 • Poziom 3  
  Na aukcjach internetowych ceny takich magnetowidów wahają się od 500 do 1300 zł. Myślę, że na markowy magnetowid w dobrym stanie, renomowany model, mógłbym przeznaczyć maksymalnie nawet ok. 900 zł.
 • Poziom 3  
  Pamiętam, że kiedyś czytałem opinię, że magnetowidy JVC mają lepszą jakość obrazu niż te, które produkował Panasonic. Ale nie wiem, czy to tylko legenda miejska, czy prawdziwa, potwierdzona prawidłowość. Zależałoby mi na uzyskaniu możliwie dobrego obrazu, ponieważ nie będę korygował nagrań z użyciem komputera, a tylko zgrywał kasety VHS na dysk stacjonarnej nagrywarki, a potem na płyty. Chciałbym zapytać ekspertów w dziedzinie, który producent oferował bardzo dobrą jakość obrazu oraz w miarę dobrą żywotność, brak podatności na uszkodzenia.
 • Poziom 3  
  Obecnie na allegro.pl znalazłem 5 magnetowidów S-VHS z TBC, które mnie zainteresowały. Są to 2 modele JVC: HR-S7711oraz HR-S8500, a także 3 magnetowidy Panasonic: NV HS950 (2 egzemplarze), NV-HS1000. Linki zamieszczam pod tekstem. Proszę o ocenę tego sprzętu przez Forumowiczów, którzy zetknęli się z powyższymi magnetowidami. Który będzie najlepiej odpowiadał moim potrzebom? Czy któryś z nich ma wyjątkowo dobrą lub złą opinię? W który warto zainwestować, którego unikać, a czego powinienem się dowiedzieć od sprzedawców przed zakupem?
  https://allegro.pl/oferta/magn-jvc-hr-s-7711-tbc-hi-fi-s-vhs-et-menu-pl-9033147297
  https://allegro.pl/oferta/jvc-hr-s8500-svhs-tbc-dnr-top-model-9006772318
  https://allegro.pl/oferta/magnetowid-panasonic-nv-hs-950-3dnr-tbc-s-vhs-9023438844
  https://allegro.pl/oferta/panasonic-nv-hs950-tbc-dnr-hi-fi-svhs-pilot-9014037559
  https://allegro.pl/oferta/panasonic-nv-hs1000-tbc-hi-fi-svhs-pilot-9006808171