Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownie pompy z użyciem stycznika i wyłącznika czasowego | Prosty układ

KryptoElektryk 26 Feb 2020 20:01 681 3
    KryptoElektryk
    Level 5  
    Hej, chciałem sobie zrobić dodatkowe sterowanie do pompki. Otóż mam już sam sterowniki regulowanie temp. i mogę sobie ustawić powyżej jakiej temp. ma puścić zasilanie. Chciałbym dodatkowo dodać, że przy spadku temp poniżej 60C i wyłączeniu zasilania on będzie sobie co 30 minut odpalał się na 10 minut albo 15min znowu 30min przerwy i znowu powtórka. Tutaj mam taki schemacik na szybkiego.

Sterownie pompy z użyciem stycznika i wyłącznika czasowego | Prosty układ
    ceger
    Level 23  
    Rozumowanie jak najbardziej poprawne. Ale zastanawiam się co to za pompka że potrzebuje dodatkowego stycznika? Kiedy wyjście sterownika pompy jest aktywne to nic się nie stanie gdy czasówką dołączy się równolegle do zasilania pompki.
    KryptoElektryk
    Level 5  
    Owszem. Ale gdy temperatura czujnika spadnie poniżej 60 stopni i wyłączy zasilanie na styczniku. Przełączy się pompa na zasilanie z czasówki i będzie się odpalała raz na jakiś czas. W momencie kiedy znowu temperatura przekroczy 60 stopni będzie chodziła non stop do póki nie spadnie poniżej 60 i znowu przełączy na czasówkę.
    ceger
    Level 23  
    Ten sam efekt osiągniesz mostkując wyjścia czasówki i regulatora bez użycia dodatkowego stycznika.