Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak spowolnić quada elektrycznego

majkel207 26 Feb 2020 20:23 1053 22
Tespol
    majkel207
    Level 9  
    Witam, chciałbym kupić synkowi takiego quada elektrycznego https://allegro.pl/oferta/mini-quad-gokart-10...TKJ8nhPxylyhj6O4xAimqT8Y4GzHUTqxoCDdAQAvD_BwE
    byłem go testować, ale jest dosyć szybki, nawet na najwolniejszym biegu jest szybszy niż deklarowane 10 km/h. Wydaje mi się, że bardziej 15 km/h. Może ktoś zna jakiś sposób na zmniejszenie jego prędkości? Jedyne co mi przychodzi to wymiana tylnej zębatki na szybszą. Może ktoś coś jeszcze doradzi?

Moderated By Marek_Skalski:

Dziękujemy Autorowi tematu za umieszczenie linku, który jest już nieaktualny. W ten sposób temat stracił sens. A przecież prosimy w regulaminie, aby nie umieszczać linków do aukcji na Allegro. A jeżeli już nie ma innego sposobu, to proszę dodać chociaż zrzut ekranu, aby zachować słowa kluczowe. Temat zamknąłem 2021.02.14.

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• Tespol
    Silnoręki85
    Level 12  
    Kolego sam sobie odpowiedziałeś załóż mniejszą zębatkę skoro istnieje taka możliwość , chyba że chcesz pakować się w koszta wtedy trzeba programować o ile sie da , można zmienić też silnik na taki o mniejszych kilowatach , ale koszta będą znacznie większe
  • Tespol
    Silnoręki85
    Level 12  
    Można by jeszcze pokombinować z ta stacyjką żeby dziecko nie przełączyło samo na wyższe parametry , miernik w rękę i sprawdzić które przewody maja napięcie po przełączeniu na wyższe wartości i je poprostu przeciąć

Dodano po 3 [minuty]:

smax17 wrote:
    Trzeba myśleć.Kup mu zestaw ochronny i ogień.Tak na poważnie,jeszcze nie dorósł skoro chcesz ograniczyć moc tej zabawki.
    autor myśli dla tego założył ten temat a Twoja odpowiedź nie wniosła nic pomocnego do tego tematu
    majkel207
    Level 9  
    smax17 wrote:
    Trzeba myśleć.Kup mu zestaw ochronny i ogień.Tak na poważnie,jeszcze nie dorósł skoro chcesz ograniczyć moc tej zabawki.

skończył właśnie 5 lat, ma traktorek elektryczny, który ma 330W i prędkość maks ok. 7kmh i opanował go perfekt, ten ma 1000W jest dużo mocniejszy, jak by jechał te 10km/h to by idealnie było a nie jakieś 15km/h, świetny prezent urodzinowy na parę lat, bo ma maks 25-30km/h szybsze biegi to już w ogóle, narazie chodzi mi o spowolnienie tego najwolniejszego
    User removed account
    Level 1  
    Silnoręki85
    Level 12  
    Po za tym zapytaj sprzedawcy czy istnieje taka możliwość żeby jeszcze ograniczyli tą moc trochę bardziej. Widzę że chcesz w końcu kupić nowy sprzęt i masz gwarancję może nie trzeba będzie nawet samemu kombinować i pchać się w dodatkowe koszta :)
    majkel207
    Level 9  
    gromleon wrote:
    Nawet na najnizszym biegu ten kładzik pędzi. Wiem bo mam dwa takie od 4 lat.
    Są dostepne wieksze koła zębate na oś . Tylko to nie wiele zmienia. Na silnik już mniejszej nie założysz. Ja w jednym egzemplażu bo mam nie pewnego jeźdza zamontowałem radiolinię . Zwiera ona przewódy czujnika hamulca i kład stoi bo wyłacza sie zasilanie silnika. Jak coś młody odwala to pilotem go zatrzymam. Podstawa to kask i dużo cierpliwości w nauce . No i kontrola podczas zabawy.

dużo zachodu i kosztu z zamontowaniem tej radiolinii?
    zmieniał pan zębatkę i nie było różnicy?
    a ze sprzedawcą rozmawiałem, tylko wpadł na to samo co ja, ta zębatka, ewentualnie można by koła mniejsze, ale większa zębatka, plus mniejsze koła to śmieszny prześwit i zębatka będzie non stopa w piachu/błocie, najgorsze to, że ten niby słabszy, 800W bo sprzedawca też ma taki jest jeszcze szybszy
    User removed account
    Level 1  
    Silnoręki85
    Level 12  
    Trzeba ograniczyć po prostu moc na jakiś czas , napewno jest to do zrealizowania , ja bym spróbował przede wszystkim najpierw porozumieć się ze sprzedawcą , jeżeli nie da się trzeba będzie trochę pokombinować ale to kosztem utraty gwarancji , i wydatków poniesionych w związku z wykonaniem odpowiedniej modyfikacji
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    majkel207
    Level 9  
    gromleon wrote:
    Radiolinia to 30 zl zasieg jakies 100 metrów a zamontowanie to 10 minut. Zębatkę założyłem większa , lepiej sie na niej jeździ ale z racji że silnik dc i na tej zebatce ma lżej to kreci sie wyżej i zamiast predkość spaść to wzrosła. Wiem bo mam licznik rowerowy zamontowany. Mimo wszystko polecam zmiane zębatki bo na oryginale strzasznie muli na trawnikach.

W taki wypadku na początek daruje sobie wymianę zębatki, wole żeby mulił i był wolniejszy przynajmniej na początku, a na ile zębów zmieniłeś kolego zębatkę, bo sprzedający pokazywał mi zębatkę od takiego samego quada ale spalinowego która na oko wydawał się jakieś 1/3 większa,, ta radiolinia to świetna sprawa
    User removed account
    Level 1  
    Silnoręki85
    Level 12  
    drobok wrote:
    Jak będziesz miał jak zrobić zdjęcia wnętrza to można podywagować, teraz to wróżenie z fusów, modelu też nie znasz. Jeśli manetka to potencjometr wystarczy dołożyć rezystor - jednak to tylko strzał, bez zdjęć się nie dowiesz.
    Na pewno da się go przerobić, tak samo np sterować prędkością maksymalną zdalnie (a nie tylko włącz / wyłącz). Jednak na ślepo nikt ci nie poradzi, chyba że ktoś ma takie coś w domu.
    dobra odpowiedź

Dodano po 5 [minuty]:

Można też przerobić odpowiednio manetkę i to było by najprostsze i najtańsze rozwiązanie

Dodano po 1 [minuty]:

Nie trzeba było by rezygnować z mocy , jedynie ograniczyli byśmy w ten sposób prędkość :)
    majkel207
    Level 9  
    Silnoręki85 wrote:
    drobok wrote:
    Jak będziesz miał jak zrobić zdjęcia wnętrza to można podywagować, teraz to wróżenie z fusów, modelu też nie znasz. Jeśli manetka to potencjometr wystarczy dołożyć rezystor - jednak to tylko strzał, bez zdjęć się nie dowiesz.
    Na pewno da się go przerobić, tak samo np sterować prędkością maksymalną zdalnie (a nie tylko włącz / wyłącz). Jednak na ślepo nikt ci nie poradzi, chyba że ktoś ma takie coś w domu.
    dobra odpowiedź

Dodano po 5 [minuty]:

Można też przerobić odpowiednio manetkę i to było by najprostsze i najtańsze rozwiązanie

Dodano po 1 [minuty]:

Nie trzeba było by rezygnować z mocy , jedynie ograniczyli byśmy w ten sposób prędkość :)

wrzucę trochę lepszych fotek jak go kupię, na tą chwile na pewno zrobię radiolinię, jakoś nie wpadłem na zablokowanie manetki od zwiększania prędkości, wtedy pasowało by wrzucić większa zębatką, żeby go tak zamulało ale zablokować manetkę, i stopniowa zwiększać jej możliwość zwiększania prędkość

coś takiego nadaje się do radiolinii: https://allegro.pl/oferta/zdalne-sterowanie-r...Tz3BCKoMKyEFWauY1S_CdGk5eymLeAgxoCR3YQAvD_BwE
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    szramka1
    Level 10  
    Witam. Panowie poratuje ktoś. Kupiłem synowi używanego quada 800w 36V i okazał się troszkę za szybki dla niego. Myślałem że quad posiada biegi a tu nic chyba że nie umiem ich ustawić. Jak to u was wygląda? Ja na stacyjce mam dwie pozycje ale na pierwszej działa jeździć na maxa a na drugiej nie ma w ogóle zasilania, ze stacyjki wychodzą tylko dwa przewody.
    majkel207
    Level 9  
    Nie masz tam pod zbiornikiem którego nie ma , obok wtyczki na ładowarkę stacyjki do.zmiany biegów? Polecam też wymianę zębatki
    szramka1
    Level 10  

No właśnie nic tam nie ma ☹️ jest tylko główna stacyjka. Myślisz że moge samemu dołożyć taki przełącznik? Wg danych niby ma prędkości, kurcze może ktoś już w nim grzebał i zostawił jedną prędkość

A idzie coś takiego założyć czy muszę coś do tego jęczeć dodać ?
    Zdzich044
    Level 1  
    Witam mój syn też jest posiadaczem takiego otóż quada (36V/1000W) no i rzeczywiście jest szybki ale za to zbyt słaby zatrzymuje go nawet niewielka górka... myślałem żeby założyć mu większą zębatkę z tyłu ale nie mogę nigdzie znaleźć większej czy ktoś może coś poradzić? Jakiś zamiennik z większego czy co? Dodam że na obecnej naliczyłem 73 zęby.