Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Citroen C2 - Jak są zabezpieczone obwody reflektorów?

26 Lut 2020 20:30 114 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    W Citroenie C2 1.1 2007r. brak bezpieczników zabezpieczających obwody reflektorów.
    Instrukcja nie wskazuje bezpieczników świateł w żadnej skrzynce bezpiecznikowej.
    Czy ktoś wyjaśnił już ten problem, jak zabezpieczone są obwody świateł?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nie wiem skąd masz taka informację, bezpieczniki od świateł mijania i drogowych sa podzielone na lewe i prawe i są w skrzynce pod maską auta 2x10A i 2x15A.
  • Poziom 10  
    Pod maską silnika w skrzynce jest tylko 14 bezpieczników.
    10 A nr: 3, 6, 7, 9 kolejno opis, spryskiwacz szyb, wspomaganie, poziom płynu, kalkulatory ABS.
    20 A nr: 1, 4, 8, i kolejno opisy, czujnik wody, spryskiwacze reflektorów, rozrusznik.
    15 A zabezpiecza pompę paliwa i sygnał.
    Wersje z 2004 r. miały inną skrzynkę, musiała zostać wprowadzona zmiana.
    Może ktoś dysponuje schematem.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    To wrzuć foto tej swojej skrzynki, bo każdą jaką mam ma bezpieczniki od lamp.
  • Poziom 10  
    spinacz napisał:

Zdjęcie zrobiłem i już wiem że bezpieczniki nr F15, 16, 17,18 nie są opisane w żadnej instrukcji A6-DE-1006/1 Edition 05/2006, opisy kończą się na nr F14. Wszystkie w sieci tłumaczenia są identyczne bez tych 4 bezpieczników. Obwody już zlokalizuję.
    Światła są sprawne więc i bezpieczniki wszystkie były OK. Potrzebny był sygnał z zapalonych świateł i za bardzo zawierzyłem instrukcji.
    Zdjęcie było strzałem w 10. Dziękuję za dociekliwość.
  • Poziom 10  
    spinacz napisał:

Zdjęcie zrobiłem i już wiem że bezpieczniki nr F15, 16, 17,18 nie są opisane w żadnej instrukcji A6-DE-1006/1 Edition 05/2006, opisy kończą się na nr F14. Wszystkie w sieci tłumaczenia są identyczne bez tych 4 bezpieczników. Obwody już zlokalizuję.
    Światła są sprawne więc i bezpieczniki wszystkie były OK. Potrzebny był sygnał z zapalonych świateł i za bardzo zawierzyłem instrukcji.
    Zdjęcie było strzałem w 10. Dziękuję za dociekliwość.

Dodano po 5 [minuty]:

Instrukcje A6-DE-1006/1 Edition 05/2006 nie zawierają opisu 4 bezpieczników. W instrukcjach lista opisuje tylko 14 bezpieczników a 4 istniejące bez opisów są od reflektorów.