Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Embedded World 2020: Puste hale nie zatrzymały AI, IoT

ghost666 27 Lut 2020 09:42 570 0
 • Embedded World 2020: Puste hale nie zatrzymały AI, IoT
  Pomimo tego, że większość dużych firm zajmujących się układami scalonymi wycofało się z największych światowych corocznych targów branży systemów wbudowanych, organizatorzy Embedded World w Norymberdze stanęli na wysokości zadania i rozpoczęli wydarzenie. Targi były mieszanką zarówno pustych sal, jak i ruchliwych stoisk.

  Uczestnicy mówili, że chociaż targi były stosunkowo ciche, odbyli oni produktywne spotkania i mogli spędzić więcej czasu z swoimi aktualnymi, potencjalnymi klientami i partnerami, którym udało się dotrzeć na targi. Podejście to dobrze podsumował Dipak Raval, dyrektor sprzedaży w w Dialog Semiconductor, który powiedział, że kilku klientów już potwierdziło swoje spotkania, więc podjęli decyzję o kontynuowaniu swojej obecności na targach, ponieważ nie chcieliby ich zawieść, anulując w ostatniej minucie obecność.

  Embedded World 2020: Puste hale nie zatrzymały AI, IoT

  Embedded World 2020: Puste hale nie zatrzymały AI, IoT
  Trzeba przyznać, że tempo targów było spokojniejsze w porównaniu do innych targów Embedded World w przeszłości. Z pewnością dyrektorzy firm elektronicznych nie spieszyli się, aby dostać się na następne spotkanie. Zdecydowanie były to targi, w którym mniejsze i średnie firmy były w stanie w pełni wykorzystać swoją obecność. Niektóre firmy anulowały swoją obecność często w ostatniej chwili. Na przykład dSPACE było tam rano, ale nagle zdecydowało się anulować i zostawiło puste stoisko z komunikatem na ekranie.

  Embedded World 2020: Puste hale nie zatrzymały AI, IoT
  Jakie trendy biznesowe były najbardziej widoczne? Wyraźnie widać było obecność firm zajmujących się sztuczną inteligencją (AI) w systemach wbudowanych. Rozwiązania te wydają się być coraz bardziej rozpowszechnione. Jak zawsze Internet Rzeczy, czujniki, oprogramowanie wbudowane, płytki, podobnie jak bezpieczeństwo.

  W dziedzinie sztucznej inteligencji firma Cartesiam prezentowała NanoEdge AI Studio - zintegrowane środowisko programistyczne do tworzenia aplikacji do szkolenia i inferencji z wykorzystaniem AI na mikrokontrolerach bez wiedzy informatycznej, w ciągu kilku godzin.

  Na stoisku Lattice Semiconductor Sujeet Joseph, dyrektor ds. Produktu z Bangalore w Indiach, pokazywał, w jaki sposób firma stworzyła wizualną platformę do wykrywania defektów opartą na głębokim uczeniu, działającą na układzie FPGA. Powiedział on, że jego 200-osobowa firma ma już wśród swoich klientów firmy takie jak Ericsson.

  Jeśli chodzi o wysokowydajne systemy do obliczeń algorytmów AI, Nils Kucza, badacz z Bielefeld University (UNIBI), pokazywał niektóre swoje prace, które finansowane są w projekcie LEGaTo, finansowanym przez Unię Europejską. Projekt ma na celu opracowanie zestawu narzędzi do obliczeń heterogenicznych o bardzo niskim zużyciu energii elektrycznej.

  Embedded World 2020: Puste hale nie zatrzymały AI, IoT
  Jednym z systemów, które pokazał, był projekt polegający na sprawdzeniu, w jaki sposób można kontrolować inteligentne lustro, przy użyciu interfejsu z systemem AI. Podstawą tej technologii jest modułowa, zoptymalizowana pod kątem zużycia energii elektrycznej platforma przetwarzania, która pozwala na efektywne działanie funkcji takich jak rozpoznawania twarzy i mowy przy tak małym zużyciu energia jak to tylko możliwe. To ostatecznie przekłada się na oszczędności energii w systemach automatyki domowej i inteligentnych miastach.

  Embedded World 2020: Puste hale nie zatrzymały AI, IoT
  Tymczasem Lynx Software Technologies ujawniło na swoim stoisku oprogramowanie LYNX MOSA.ic, opracowane dla tworzenia złożonych, wielordzeniowych systemów bezpieczeństwa lub ochrony.

  Ian Ferguson, wiceprezes ds. Sojuszy marketingowych i strategicznych w Lynx Software, powiedział: „W ciągu roku od premiery ogłosiliśmy wprowadzenie pierwszego dużego programu LYNX MOSA.ic wraz ze Joint Strike Fighter i będziemy prezentować kolejne implementacje naszego systemu w sektorze lotniczym i obronnym w miarę dojrzewania systemu. Widzimy duże zainteresowanie na tych rynkach, a wielu klientów koncentruje się na wykorzystaniu LYNX MOSA.ic do określonych zastosowań również w przemyśle motoryzacyjnym i automatyce przemysłowej oraz lotnictwie”.

  Udział oprogramowania wbudowanego w rynku aplikacji o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa ma wzrosnąć o 8% w ciągu najbliższych pięciu lat, osiągając wartość 2,6 miliardów dolarów do 2023 roku. Analitycy twierdzą, że wielu dostawców koncentruje się na bezpieczeństwie tych systemów; Lynx wydaje się być jednym z nielicznych, którzy martwią się także o wysoką niezawodność swoich platform w czasie przewidywanego, ponad 10-letniego cyklu życia produktu.

  Bezpieczeństwo to temat, o którym często słyszymy, że nie jest traktowany poważnie, dopóki nie nastąpi włamanie. Haydn Povey, dyrektor generalny i założyciel Secure Thingz, komentował to na targach. „Bardzo niewiele osób rozumie bezpieczeństwo, a jeszcze mniej rozumie koncepcję bezpiecznych kluczy i tego, jak można je wykorzystać za pomocą urządzenia” mówił. Odpowiedzią firmy na to jest wprowadzenie produktu Secure Desktop Provisioner, który rozszerza normalne środowisko programistyczne o narzędzia do generowania, przechowywania i dostarczania kluczy i innych tajemnic do urządzeń zorientowanych na bezpieczeństwo.

  System zapewnia możliwość wtórzenia unikalnych cechy każdego produkowanego urządzenia, czy to na poziomie układu, płyty czy systemu. Umożliwia to identyfikację każdego zaprogramowanego urządzenia, niezależnie od tego, czy ma to zapewnić uwierzytelnianie, czy też umożliwić ukierunkowanie aktualizacji na jedno urządzenie lub ich grupę. Secure Desktop Provisioner przenosi funkcję bezpieczeństwa na biurko programistów systemów wbudowanych, zapewniając łatwe definiowanie kluczy i certyfikatów, a następnie bezpieczne przydzielanie ich do urządzeń.

  Na froncie sensorów, Schekeb Fateh, kierownik ds. Rozwoju biznesu w Miromico z Zurychu, pokazywał najmniejszy na świecie moduł LoRaWAN. Moduł ma wymiary zaledwie 8,6 mm x 9,3 mm. Jest on oparty na mikrokontrolerze MAX32625/26 z rdzeniem ARM Cortex-M4. Układ produkowany jest przez firmę Maxim Integrated Products. Transceiver ten można umieścić w środowisku miejskim o dużej gęstości lub na obszarach wiejskich, gdzie istotny jest duży zasięg komunikacji i podłączyć do sieci LoRaWAN wiele różnych czujników z jego wykorzystaniem.

  Źródło: https://www.eetimes.eu/embedded-world-day-one-empty-halls-dont-stop-ai-iot-security-launches/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9651 postów o ocenie 7744, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom