Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres do kawy Siemens EQ7 TK7171204RW/04 błąd od razu przy włączeniu

27 Lut 2020 10:14 183 3
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie .
    Dostałem do naprawy Ekspres do kawy Siemens EQ7 .
    Ekspres po włączeniu przestawia zaparzacz do pozycji robienia kawy i wywala błąd usterka skontaktuj się z serwisem .
    Sprawdziłem napęd zaparzacza i jego przełączniki i działają . Tak samo z zaworem ceramicznym . Rozkręciłem posprawdzałem mikroprzełączniki w każdej pozycji i działają . Silniczek tak samo sprawny .
    Jeszcze została do sprawdzenia płytka sterująca ale nie mam co podmienić .
    Jakieś porady co by jeszcze można sprawdzić ?
    Pozdrawiam
  • IGE-XAOIGE-XAO

• Specjalista AGD
    Napęd bloku.
    Switche w nim to jest jakaś anomalia, multimetr wykazuje prawidłowość a podczas jego pracy elektronika nie dostaje sygnału.
    Dosyć powszechna przypadłość.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 3  
    nioop napisał:
    Napęd bloku.
    Switche w nim to jest jakaś anomalia, multimetr wykazuje prawidłowość a podczas jego pracy elektronika nie dostaje sygnału.
    Dosyć powszechna przypadłość.

No taka była moja pierwsza myśl ale pomiary wykazały że są ok . Jeżeli faktycznie świrują pod obciążeniem to ciężko do wyłapania .
    Odpaliłem procedurę testu w ekspresie i zrzucał zaparzacz na dół ale do góry już nie . Teraz po kilku testach już na dół także nie zrzuca .
    rozebrałem ponownie napęd zaparzacza mierzę w pozycji góra i dół i przejścia są . Czyżby płytka sterująca wariowała .
    Jeszcze pozwieram piny odpowiednio wg pozycji napędu na płycie i porobię testy . W takiej sytuacji powinno podać napięcie na napęd . Dobrze myślę ?
  • Poziom 3  
    Mam prośbę czy pomoże ktoś rozszyfrować co to za tranzystory zaznaczone na zdjęciu . Płyta nie podaje napięcia na napęd zaparzacza .
    Oznaczenie pierwszego z lewej W03 95 a drugiego A7 H . Chyba że ktoś posiada i może udostępnić schemat elektryczny .
    Ekspres do kawy Siemens EQ7 TK7171204RW/04 błąd od razu przy włączeniu