Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco Poemia HD8423/19 - słabe ciśnienie pary

27 Lut 2020 12:24 336 4
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie.
    Urządzenie jak w tytule.
    Na początku leci odrobina wody, później woda z parą a na końcu dość mocna para.
    Problem jest taki że to tylko przez kilka sekund jest mocne ciśnienie później spada że niestety mleka prawidłowo nie wiruje i ciężko jest spienić mleko.
    Co może być przyczyną i jak to ulepszyć, ewentualnie przerobić??
    Zauważyłem że niektórzy przy modach wykorzystali załączanie pompy, czy można coś więcej się od państwa dowiedzieć na ten temat i jak ewentualnie wykonać taką przeróbkę.
    Jeśli wymagany byłby jakiś mikrokontroler to sobie go sam zaprogramuję.

Przynajmniej jak poprawić to by leciało mocne ciśnienie jak na początku.
    P.S. Woda używana jest filtrowana, dodatkowo odkamieniam go regularnie - środkiem do odkamieniania ekspresów.
    Nie próbowałem jedynie metody woda-ocet i odmoczyć na godzinę ale nie wiem czy by mu to bardziej pomogło czy raczej dobiło.
    Kawa wychodzi jak na taki szajsowaty ekspres znośna - jedynie z spienianiem mleka mam w nim problem (kilka sekund jak nawala wyższym ciśnieniem to całkiem przyzwoicie spienia ale tylko chwilę, później ciśnienie pary spada i jest lipa)

Dziękuję serdecznie.
  • Poziom 25  
    Raczej nic nie poradzisz, taki urok tego ekspresu, albo bardziej taki urok tego bojlera bo to on odpowiada za te problemy.
    Były dwa rodzaje bojlerów w tych ekspresach, aluminiowe i z nierdzewki. Niby te z nierdzewki były lepsze, bo miały mocniejszą grzałkę i większą pojemność.
    Jedyne co możesz zrobić to dbać o odkamienianie, dobrze nagrzewać bojler przed użyciem ekspresu, mleko spieniać "na raty", a kawę parzyć do maks 50-60ml. Możesz też sprawdzić temperaturę wody, a nóż czujnik jest felerny i bojler nie osiąga właściwej temperatury.
  • Poziom 6  
    Jakie temperatury przyjąć za właściwe (90-94C przy zaparzaniu kawy), 120-140C przy parze czy jak to ma w tym ekspresie wyglądać.

Który z kolbowych za normalne pieniądze ma porządne spienianie ??
    Krew mnie zalewa przy spienianiu.
    Widziałem że na ang forach dorabiają załączanie pompy na chwile chyba ono ma na celu zwiększyć ciśnienie pary ale też musieli by podnieść sama temperaturę bojlera - nigdzie nie ma informacji a jedynie efekt finalny.
  • Poziom 25  
    jarekhunter napisał:
    Jakie temperatury przyjąć za właściwe (90-94C przy zaparzaniu kawy), 120-140C przy parze czy jak to ma w tym ekspresie wyglądać.
    Przede wszystkim musiałbyś wymyślić sposób pomiaru temperatury wody wpływającej do kolby. Jeżeli potrafisz możesz zrobić całkiem nowy sterownik. Jeżeli nie, to wystarczy precyzyjny potencjometr i można ogłupić sterownik i mieniać temperaturę. Może samo podniesienie temperatury poprawi spienianie, kto wie, trzeba by to sprawdzić.
    jarekhunter napisał:
    Który z kolbowych za normalne pieniądze ma porządne spienianie ??
    Może De'Longhi EC685, niektórzy sobie chwalą. Albo inny, byle z przepływowym bojlerem o dużej mocy. Bojlery pojemnościowe w takich cenach to nigdy cudów nie osiągną.
  • Poziom 6  
    Delikatnie podnosząc temperaturę uzyskuje mocniejsze spienianie ale z tym będę bawił się na spokojnie.

Napiszcie mi proszę czy da się do poemi dodać dyszę spieniająca a wywalić to dziadostwo.
    Chodzi mi o coś podobnego jak na tym filmie:
    https://youtu.be/9U-Ig5qAd0o
    Jeśli tak to od jakiego modelu by podeszło.
    Dzięki